انتشار:  چهارشنبه 18 مهر 1397  ::  19:37   

وزارت دفاع ملی ترکیه اعلام کرد:

خروج سلاح های سنگین از ادلب به پایان رسیده است

سرویس ترکیه - وزارت دفاع ملی ترکیه در بیانیه ای با اشاره به توافق تثبیت وضعیت ادلب عنوان کرده است: خروج سلاح های سنگین از منطقه عاری از سلاح در ادلب در تاریخ 10 اکتبر 2018 به پایان رسیده است

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه جمهوریت، وزارت دفاع ملی ترکیه در بیانیه ای با اشاره به توافق تثبیت وضعیت ادلب عنوان کرده است: به منظور تامین ثبات در منطقه کاهش تنش در ادلب کشورهای ترکیه و روسیه به عنوان کشورهای تضمین کننده مناطق عاری از درگیری در ادلب در 17 سپتامبر توافقنامه سوچی را به امضا رسانده اند. بر اساس توافقات به وجود آمده: با در نظر گرفتن بافت جمعیتی شهروندان عادی و ساختارهای جغرافیایی مرزهای منطقه کاهش تنش در یک محدوده 15 الی 20 کیلومتری ترسیم شده در عمق این منطقه به عنوان منطقه عاری از سلاح در نظر گرفته شد.

در ادامه این بیانیه آمده است: ترکیه به عنوان کشور تضمین کننده در این توافقنامه به مسئولیت های خود عمل کرده است و در چارچوب توافقات حاصل شده به منظور پایان دادن به تنش ها در ادلب و کاهش ریسک یک درگیری نظامی در این شهر خروج سلاح های سنگین از منطقه عاری از سلاح در ادلب در تاریخ 10 اکتبر 2018 به پایان رسیده است. تمام فعالیت های ترکیه به منظور ایجاد یک صلح پایدار و دائمی در ادلب بدون کوچکترین وقفه ای با سرعت بالا ادامه خواهد داشت.

 

کد خبرنگار: 30102

 

برچسب‌ها:
#ترکیه
#روسیه