سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  چهارشنبه 18 مهر 1397  ::  21:16   

رئیس حزب اتحاد بزرگ ترکیه:

طرح بازگشت مجازات اعدام به قانون کیفری ترکیه از سوی احزاب حاضر در پارلمان حمایت نشده است

سرویس ترکیه - مصطفی دستیچی، رئیس حزب اتحاد بزرگ ترکیه و نماینده آنکارا در پارلمان ترکیه از ائتلاف جمهور، در اظهاراتی با اشاره به مسئله بازگشت مجازات اعدام به قانون کیفری ترکیه عنوان کرده است: احزاب سیاسی که در مجلس حضور دارند تا این لحظه حمایت کافی از این طرح به عمل نیاورده اند.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه حریت، مصطفی دستیچی، رئیس حزب اتحاد بزرگ ترکیه و نماینده آنکارا در پارلمان ترکیه از ائتلاف جمهور، در اظهاراتی با اشاره به مسئله بازگشت مجازات اعدام به ترکیه عنوان کرده است: ما به عنوان حزب اتحاد بزرگ ترکیه در تاریخ 1 اکتبر 2018 طرح بازگشت مجازات اعدام به قانون جزایی ترکیه را در مجلس مطرح کردیم. زمانی که این اقدام را انجام می دادیم اظهارنظرات و سخنرانی های نمایندگان پارلمان ترکیه و رئیس جمهور محترم کشور را در خصوص مبارزه با ترور و اعدام نیز در نظر گرفته بودیم. ولی تا این لحظه در این خصوص احزاب سیاسی که در مجلس حضور دارند حمایت کافی از این طرح را صورت نداده اند.

وی در ادامه اظهارات خود با اشاره به مفقود شدن روزنامه نگار عربستانی در استانبول نیز گفت: نگرانی ها در خصوص این روزنامه نگار عربستانی ادامه دارد. آن چه که در ادعاها مطرح می شود سرویس های اطلاعاتی عربستان طی عملیاتی او را از استانبول ربوده اند، چنین عملیات یک کشور دوست و متفق ترکیه در سرزمین های این کشور از لحاظ روابط بین المللی و مسئله اخلاقی بسیار ناراحت کننده است. اگر واقعا چنین چیزی صورت گرفته است این مسئله بسیار خجالت آور و تلخ خواهد بود. عربستان سعودی باید با ترکیه همکاری کرده، اطلاعات لازم را به این کشور داده و اگر قرار به استرداد مجرمی باشد از راه های قانونی این کار را صورت دهد. در این خصوص که آمریکا و اسرائیل تا چه اندازه در این موضوع دست داشته اند نیز باید آشکار شود.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#رئیس مجلس ملی کبیر