انتشار:  چهارشنبه 18 مهر 1397  ::  22:20   

مهمترین تحولات روز چهارشنبه 18/7/1397 در ترکیه

سرویس ترکیه – نگاهی به مهمترین تحولات روز چهارشنبه 18 مهر 1397 در کشور ترکیه می اندازیم

  • ترکیه در ردیف آخر کشورهای اروپایی از لحاظ استانداردهای دموکراسی قرار گرفت

در ارزشیابی 41 کشور عضو اتحادیه اروپا و سازمان توسعه و همکاری اقتصادی در خصوص استانداردهای دموکراسی و دولت حقوقی توسط سازمان برت لسمان آلمان صورت گرفته است، ترکیه 41مین کشور و در ردیف آخر استانداردهای دموکراسی و دولت حقوقی قرار گرفته است.

  • سومین سالگرد قتل عام راه آهن آنکارا

3 سال پیش درست در همین روز گردهمایی بزرگی از هوادران حزب دموکراتیک خلق ها و جریان های چپ گروه تروریستی داعش دست به یک حمله انتحاری وحشیانه در آنکارا زد که در این قتل عامی، 103 انسان بی گناه کشته، 580 تن زخمی و 30 تن قطع عضو شدند و هزاران انسان دیگر زخمی عمیق بر روح و روانشان وارد شد که تا آخر عمر آن را با خود خواهند داشت.

  • روزنامه نگار روزنامه دولتی ینی آکیت ترکیه: کشور مزرعه شخصی رئیس جمهور نیست

نورالدین ورن، روزنامه نگار روزنامه دولتی ینی آکیت در انتقاد مستقیم از رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه عنوان کرده است: کشور مزرعه شخصی رئیس جمهور نیست ما از لبه پرتگاه بازگشتیم، 15 جولای را تجربه کردیم. کم مانده بود کشورمان سرنگون شود. ما دیگر جایی برای خطای دوباره نداریم.

  • بیشترین میلیاردر های جهان در کدام شهرها زندگی می کنند؟ استانبول در ردیف 12 ام محل زندگی میلیاردرهای جهان

شرکت مشاورین بین المللی ولث ایکس (Wealth X) در گزارش سالیانه "فوق ثروتمندان" سال 2018 میلادی که منتشر کرده است به بررسی این موضوع می پردازد که میلیاردرهای جهان کدام شهرها را برای زندگی ترجیح می دهند و برای این سوال 20 شهر را مطرح کرده است که استانبول یکی از شهرهای جهان با حضور بیشترین میلیاردرها می باشد.

  • وزیر امور خارجه ترکیه به بغداد و اربیل سفر می کند

مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه که به منظور دیدارهای مختلف به عراق سفر می کند در بغداد و اربیل با مقامات عراق و اقلیم کردستان دیدار و گفتگو خواهد کرد.

  • آغاز تحقیقات برای کشف آثار باستانی پنهان دیاربکر ترکیه

گروهی از باستان ‌شناسان، معماران و مرمت ‌کاران ترکیه با دریافت مجوز وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه برای کشف قدمت 2600 ساله استان دیاربکر که از 33 تمدن مهم جهان میزبانی کرده است، اقدام کرده اند. 

  • وزارت دفاع ملی ترکیه اعلام کرد: خروج سلاح های سنگین از ادلب به پایان رسیده است

وزارت دفاع ملی ترکیه در بیانیه ای با اشاره به توافق تثبیت وضعیت ادلب عنوان کرده است: خروج سلاح های سنگین از منطقه عاری از سلاح در ادلب در تاریخ 10 اکتبر 2018 به پایان رسیده است

  • رئیس حزب اتحاد بزرگ ترکیه: طرح بازگشت مجازات اعدام به قانون کیفری ترکیه از سوی احزاب حاضر در پارلمان حمایت نشده است

مصطفی دستیچی، رئیس حزب اتحاد بزرگ ترکیه و نماینده آنکارا در پارلمان ترکیه از ائتلاف جمهور، در اظهاراتی با اشاره به مسئله بازگشت مجازات اعدام به قانون کیفری ترکیه عنوان کرده است: احزاب سیاسی که در مجلس حضور دارند تا این لحظه حمایت کافی از این طرح به عمل نیاورده اند.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه