سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  چهارشنبه 18 مهر 1397  ::  22:32   

موافقت عبادی با بازگشایی دفاتر احزاب اقلیم کردستان در منطقه قره‌تپه

سرویس عراق و اقلیم کردستان-مسئول شاخه اتحادیه میهنی کردستان در منطقه قره‌تپه اعلام کرد که حیدر عبادی با بازگشایی و استقرار دفاتر احزاب اقلیم کردستان، در این منطقه موافقت کرده است.

به گزارش کردپرس، محمد حاجی عمر در گفتگو با سایت خبری اس. ان.ان، گفت که حیدر عبادی نخست وزیر عراق که دوره فعالیت وی در حال حاضر به سر آمده، در روزهای گذشته به عنوان فرمانده کل نیروهای مسلح عراق، طی فرمانی به فرماندهی عملیات دیاله و پلیس منطقه، موافقت خود با بازگشایی و استقرار دفاتر احزاب اقلیم کردستان در قره‌تپه اعلام کرده است.

مسئول شاخه اتحادیه میهنی کردستان در قره‌تپه، اشاره کرد که پیش‌تر نیز دولت عراق با استقرار و بازگشایی دفاتر احزاب اقلیم کردستان در قره‌تپه موافقت کرده است، اما فرماندهان حشدالشعبی با این امر مخالفت کرده اند.

همچنین هشدار داد که اگر از بازگشایی دفاتر احزاب اقلیم کردستان در قره‌تپه ممانعت به عمل آید، احتمال بروز درگیری نظامی در منطقه وجود دارد.

نیروهای کرد و احزاب اقلیم کردستان در 16 اکتبر سال 2017 در پی بروز درگیری و اختلاف میان اربیل و بغداد و درگیری های پراکنده میان نیروهای پیشمرگ و عراقی، از قره‌تپه واقع در استان دیالە و دیگر مناطق مورد مناقشه خارج شدند.

 

 

برچسب‌ها:
#عراق
#اقلیم کردستان