سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  چهارشنبه 18 مهر 1397  ::  22:56   

تأکید رئیس جمهور عراق بر حل اختلافات میان اربیل و بغداد

سرویس عراق و اقلیم کردستان- رئیس جمهور عراق ضمن تأکید بر عادی بودن اختلافاتی که میان احزاب اقلیم کردستان بر سر منصب ریاست جمهوری به وجود آمده؛ اعلام کرد که تمام تلاش خود را برای حل این اختلافات و مشکلات اربیل و بغداد به کار می گیرد.

به گزارش کردپرس، برهم صالح در گفتگو با رسانه های اتحادیه میهنی کردستان از تمام احزاب اقلیم کردستان خواست که اختلافات میان خود از جمله اختلافات به وجود آمده بر سر منصب ریاست جمهوری عراق را کنار نهاده و با همکاری یکدیگر دولتی را که انعکاس دهنده خواست و مطالبات مردم اقلیم است،بنا نهاده و برای حل اختلافات اربیل و بغداد تلاش کنند.

رئیس جمهور عراق ضمن تأکید بر اینکه وظیفه اصلی وی در این منصب دفاع از  حقوق قانونی عراق است، تأکید که تمام تلاش خود را برای حل اختلافات میان کردها و مشکلات میان اربیل و بغداد ب کار می بندد و خواستار ارجحیت دادن منافع ملی بر منافع حزبی شد.

برهم صالح بروز مناقشات و منازعات به وجود آمده میان کردها، بر سر منصب ریاست جمهوری عراق را امری طبیعی در سیاست توصیف کرده و تأکید کرد که مهم این است که این مسائل به گفته وی کوچک، موجب فراموشی هدف اصلی نشود.

برهم صالح به عنوان نامزد اتحادیه میهنی برای تصدی منصب ریاست جمهوری عراق، در رأی گیری مجلس عراق با شکست نامزد حزب دمکرات در این منصب انتخاب شده و این انتخاب واکنش تند حزب دمکرات را به دنبال داشته و اختلافات دو حزب را تشدید کرد.