سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  پنج‌شنبه 19 مهر 1397  ::  08:03   

طرح HDP برای تشکیل کمیسیون حقیقت یاب «قتل عام راه آهن آنکارا» از سوی پارلمان ترکیه رد شد

سرویس ترکیه – طرح حزب دموکراتیک خلق ها برای تشکیل کمیسیون حقیقت یاب در خصوص حمله تروریستی داعش در میدان راه آهن آنکارا از سوی پارلمان این کشور رد شد.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه حریت، در سومین سالگرد قتل عام راه آهن آنکارا، حزب دموکراتیک خلق ها با حمایت حزب جمهوری خواه خلق ترکیه طرحی را در مجلس مطرح کرد که بر اساس آن کمیسیون حقیقت یابی برای قتل عام راه آهن آنکارا تشکیل و تحقیقات پیرامون ابعاد پنهان و مبهم این حمله تروریستی داعش که در سال 2015 باعث کشته شدن 103 شهروند عادی و زخمی شدن بیش از 500 تن شد، صورت گیرد. اما این طرح از سوی اکثریتی که در دست حزب عدالت و توسعه و حزب حرکت ملی ترکیه است رد شد.

سلامی آلتین اوک، نماینده حزب عدالت و توسعه که به نمایندگی از این حزب در خصوص این طرح سخن می گفت به جای پرداختن به این موضوع در مورد روند انتخابات زودهنگام بعد از انتخابات 7 ژوئن تا 1 نوامبر پرداخته و تنها به یک جمله که "تمامی حملات علیه بشریت را محکوم می کنیم" اکتفا کرده است.

اوزگور اوزل، رئیس فراکسیون حزب جمهوری خواه خلق ترکیه نیز در انتقاد از این نوع برخورد حزب عدالت و توسعه با موضوع عنوان کرده است: در کرسی به جای انتقاد از خود به عنوان حاکمیتی که این حمله وحشیانه در دوره شما صورت گرفته است رجز خوانی می کنید. در سالگرد یک غم بزرگ وزیر کشور وقتی که نتوانسته است در آن موقع مانع انفجار آن بمب شود اکنون اگر هیچ کاری از دستش بر نمی آید بهتر است حداقل با حفظ ادب سکوت کند.  

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#انتخابات ریاست جمهوری
#حزب دموکراتیک خلق ها