سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  پنج‌شنبه 19 مهر 1397  ::  09:36   

اپوزیسیون اقلیم کردستان در تکاپو برای ایجاد جبهه‌ای در مقابله با تقلب‌های انتخاباتی

سرویس عراق و اقلیم کردستان- رهبران احزاب نسل نو و جماعت اسلامی در جهت رسیدن به توافق برای همکاری و هماهنگی با یکدیگر برای تشکیل جبهه ای در مقابله با تقلب های انتخاباتی، طی دیداری در شهر اربیل به رایزنی و گفتگو پرداختند.

به گزارش کردپرس به نقل از ان. آر. تی، شاسوار عبدالواحد رهبر جریان سیاسی نسل نو، در تلاش برای حصول توافق و ایجاد هماهنگی میان احزاب اپوزیسیون اقلیم کردستان به دیدار علی باپیر امیر جماعت اسلامی کردستان رفت.

طرفین در این دیدار تأکید کردند که دو حزب اتحادیه میهنی و حزب دمکرات کردستان در جریان برگزاری انتخابات دوره پنجم پارلمان کردستان اقدام به تقلب و نقض قوانین انتخاباتی کرده اند و به همین دلیل باید جبهه ای مشترک از احزابی که خواهان مقابله با تقلب در انتخابات هستند تشکیل شود.

عبدالستار مجید عضو شورای سیاسی جماعت اسلامی در خصوص این دیدار گفت که  هر دو حزب در تلاش برای یافتن زمینه مشترک همکاری و فعالیت های سیاسی هستند.

شاسوار عبدالواحد همچنین دیدار جداگانه ای را با نمایندگان سازمان ملل در اقلیم کردستان در خصوص انتخابات دوره پنجم پارلمان کردستان انجام داد و قرار است که امروز پنج شنبه نیز دیدار دیگری را با سران حزب اتحاد اسلامی کردستان انجام دهد.

این احزاب اعلام کرده اند که در انتخابات پارلمان کردستان تقلب روی داده و حاضر به پذیرش نتایج آن نیستند.

 

 

برچسب‌ها:
#عراق
#اقلیم کردستان