سرویس کردستان
انتشار:  پنج‌شنبه 19 مهر 1397  ::  10:03   

ادامه عملیات عمرانی در شهر دیواندره با پایان فصل جاری عمرانی

سرویس کردستان – عملیات روکش آسفالت و لکه گیری محلات دیواندره آغاز و تا پایان فصل عمرانی ادامه خواهد داشت.

به گزارش کردپرس، شهردار دیواندره ازادامه اجرای عملیات آسفالت و لکه گیری خیابانها و معابرسطح شهر خبر داد و گفت:  روند اجرای فعالیت های عمرانی شهر با رویکرد تحقق اهداف مدیریت شهری و اجرای تعهدات با عنوان خدمات محله ای در راستای تامین رفاه و آسایش و جلب رضایت مندی شهروندان است.

ناصح محمدخانی افزود: بنا بر نیازسنجی کارشناسی حوزه عمرانی و اولویت بندی ها و درخواست های شهروندان، اقدام به آسفالت خیابان وکوچه ها و روکش آسفالت، ترمیم نوارهای حفاری شده، رفع نقاط آبگیر در خیابان های اصلی و فرعی و معابر و کوچه های سطح شهر شد.

وی بیان کرد: عملیات آسفالت ولکه گیری و مرمت آسفالت به ترتیب اولویت خیابان ها و معابر شهر ادامه خواهد داشت بیس ریزی، تسطیح و آماده سازی خیابان 20 متری ( اندیشه ) نیز به اتمام رسیده است.

نخاله های ساختمانی

محمدخانی به تخلیه نخاله های ساختمانی در اطراف محل زندگی اشاره کرد و گفت: پراکندگی نخاله های ساختمانی در نقاط مختلف یکی از معضلاتی است که شهروندان با آن مواجه اند. متأسفانه گاهاً مشاهده شده برخی از شهروندان نخاله های ساختمانی خود را در پیرامون شهر و با فاصله بسیار کمی از محل زندگی مردم تخلیه می کنند.

وی ادامه داد: این روزها بسیاری از پیاده روهای شهر هم به محلی برای انباشت نخاله های ساختمانی تبدیل شده است. تخلیه نخاله های ساختمانی در محدوده شهر معضلی بزرگ برای مدیریت شهری است که به دلیل عدم توجه به قوانین برخی از شهروندان چشم انداز شهر چهره نا خوشآیندی به خود گرفته است. باید با عزم راسخ و جدی از ریختن نخاله‌های ساختمانی در هر نقطه و مکانی علی الخصوص خیابان جدیدالحداث 20 متری شهرک های بالا دست خود داری کنیم تا به طور کامل این معضل برطرف شود.

انعقاد تفاهم نامه

شهردار دیواندره از امضای تفاهم نامه میان دانشکده منابع طبیعی و مرکز پژوهش دانشگاه کردستان و شهرداری دیواندره خبر داد و اظهار داشت: این تفاهم نامه در گرایش های مختلف مربوط به فضای سبز و جنگل کاری و گیاه شناسی در راستای ایجاد بسترهای لازم برای همفکری و همکاری‌های علمی آموزشی و تحقیقاتی و مشاوره ای بین دانشکده منابع طبیعی و مرکز پژوهش و توسعه جنگلداری زاگرس شمالی دانشگاه کردستان و شهرداری دیواندره در قالب 4 ماده (روش های اجرای – تعهدات دانشکده و تعهدات شهرداری و مدت تفاهم نامه) بر اساس اولویت ها و نیازهای (انتخاب نوع نهال ، طراحی فضای سبز ، هرس درختان و پرندگان مزاحم) پارک های ملت و 22 گولان و جنگل کاری های شماره 1، 2 ، 3 حاشیه شهر منعقد شد.

ناصح محمدخانی اضافه کرد: این اقدام ارزشمند شهرداری و شورای اسلامی دیواندره برای اولین بار است که در استان در این زمینه بین دستگاه اجرایی و حوزه دانشگاه اتفاق می افتد. توسعه شهر بایستی متوازن و در تمامی مناطق شهر اتفاق افتد تا بتوانیم به توسعه پایدار دست یابیم.

وی در ارتباط با سد معبر نیز بیان کرد: ماموران کنترل سد معبر با گشت زنی در سطح شهر و تذکر به اصناف از آنان خواستند تا با احترام به حقوق سایر شهروندان در استفاده از پیاده رو ها از هرگونه تجمع اجناس خود در خارج از مغازه شان بپرهیزند.

محمدخانی افزود: از ماموران سد معبر خواسته ایم تا با کمال احترام و رعایت حقوق شهروندی تذکرات لازم به اصناف و کسبه داد شود. روند کنترل و پاکسازی معابر از هرگونه وسایلی که موجب سد معبر شود ادامه خواهد داشت.

هدایت آب های سطحی

شهردار دیواندره گفت: در راستای اهداف عمرانی و بهبود مشکلات شهری و با توجه به فرارسیدن فصل بارش نزولات آسمانی هدایت آبهای سطحی در دستور کار شهرداری قرار گرفته است. نقاط بحرانی آبهای سطحی در محله های بالا دست پارک ملت و کوی کشاورز بوده شناسایی شده است که در سنوات قبلی این مشکل به صورت کامل اجرا نشده است.

وی ادامه داد: تکمیل و هدایت آبهای سطحی محلات مذکور تا فرارسیدن فصل بارش به اتمام خواهد رسید. در راستای تکمیل فاز دوم پارک ملت کانال کشی و اجرای تاسیسات مربوطه انجام، و مسیر تعیین شده به نسبت اعتبارات مربوطه بیش از 70 درصد پیشرفت فیزیکی داشته که امید است تکمیل آن قبل از فصل بارندگی و معضل جاری شدن آبهای سطحی رفع و ساماندهی شود.

محمدخانی بیان کرد: قطع یقین درآینده مشکلات آب گرفتگیهای سطح شهر برطرف شود این کانال شامل 400 متر مکعب دیوار سنگی 360 متر مربع پوشش کانال است واحد عمران با کنترل دقیق و مستمر ، بر روند اجرای تمامی پروژه های جاری شهرداری نظارت می کند.