سرویس کرمانشاه
انتشار:  پنج‌شنبه 19 مهر 1397  ::  12:24   

تاکید استاندار كرمانشاه بر مشارکت بیشتر شورای استان در تصمیم گیری ها

سرویس کرمانشاه- استاندار كرمانشاه گفت: كسب نظر و اطلاع از پيشنهادات اعضاي شوراي اسلامي استان، گامي موثر براي پيشرفت استان است.

به گزارش خبرنگار کردپرس به نقل از روابط عمومی استانداری کرمانشاه، هوشنگ بازوند در نشست با اعضاي شوراي عالي استان كه با حضور معاونين استانداري تشكيل شد، اظهار کرد: بعد از مجمع  نمايندگان مردم استان در مجلس شوراي اسلامي، بزرگترين پارلمان محلي، شوراي اسلامي استان است و اين پارلمان با داشتن جايگاه بسيار خوب مي تواند بستر مناسبي براي كمك به توسعه و پيشرفت استان باشد.

وي با بيان اينكه همه بايد براي كمك به عمران و آباداني استان بهاي بيشتري براي اين پارلمان محلي قائل شوند، تصريح كرد: اينكه تا امروز آنطور كه بايد و شايد از جايگاه شوراي اسلامي استان براي كسب همكاري لازم جهت توسعه و پيشرفت استفاده نشده يكي به دليل كم توجهي مديران در دعوت نكردن از آنها براي تصميم سازي در جلسات است و يكي هم خود شورايي ها مقصر هستند كه به مسائل توسعه اي استان كم توجه هستند و بيشتر به مسائل شهرهاي خود مي پردازند.

بازوند خاطر نشان کرد: نه تنها در استان كرمانشاه بلكه در كل كشور شوراها به دليل اينكه هنوز درگير يكسري مسائل حاشیه ای هستند هنوز آنطور كه بايد نتوانسته اند به مسائل اصلي بپردازند لذا ما  در استان قصد داريم كه اين جايگاه تقويت شود زيرا اعضاي شوراي هاي اسلامي نظرات و طرح هايي كه ارائه مي كنند مي تواند با يكسري پيگيري ها تبديل به قانون شود.

استاندار کرمانشاه با اشاره به ساختار شهرداري ها و مشكلات آنها در كسب درآمد و عدم توانايي در اجراي طرح هاي مهم گفت: شهرداري ها عموماً شهرداري هاي بدهكاري هستند و حتي قادر نيستند كه حق و حقوق پرسنل خود را بپردازند لذا اعضاي شوراي اسلامي استان با توجه به شناخت خود مي توانند كمك حال مديريت استان باشند و در همين راستا مي توان بستر مناسبي را براي حل مشكل شهرداري ها با كمك مديران و اعضاي شوراها ايجاد شود.

بازوند تشويق بخش خصوصي و سرمايه گذاران براي ايجاد سرمايه گذاري را گامي موثر و بسيار مهم در راستاي توسعه استان عنوان كرد و افزود: با توجه به مشكلات موجود همه بايد كمك كنيم كه بخش خصوصي و سرمايه گذاران انگيزه لازم را براي سرمايه گذاري در استان پيدا كنند و اعضاي شورا با توجه به شناخت از توانمندي هاي منطقه اي خود، حتماً در اين زمينه مي توانند اثربخش واقع شوند.

رئيس شوراي اداري استان گفت: در حال حاضر پروژه هاي مهمي مانند اجراي راه آهن سريع السير همدان تا كرمانشاه، اجراي طرح آزادراه كرمانشاه_همدان، اجراي سدها، طرح هاي آبرساني و... در استان آماده واگذاري به بخش خصوصي مي باشند و دولت در اين زمينه موافقت خود را اعلام كرده است لذا با تشويق و ايجاد انگيزه در سرمايه گذاران مي توانيم در اين زمينه كمك حال استان باشيم.

برچسب‌ها:
#کرمانشاه
#استاندار
#هوشنگ بازوند
#شورای استان