سرویس کردستان
انتشار:  پنج‌شنبه 19 مهر 1397  ::  12:38   

در دومین روز از نمایشگاه بین‌المللی کتاب کردستان

راه اندازی انجمن کارتون و کاریکاتور کردستان

سرویس کردستان- انجمن کارتون وکاریکاتور کردستان در حاشیه هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب کردستان با حضور مسئولان فرهنگی استان راه اندازی و از لوگوی آن رونمایی شد.

به گزارش  کرد پرس، اعضای هیات مدیره و هیات موسس انجمن کارتون و کاریکاتور استان متشکل از امیر سهیلی، بهزاد تارا، سیامک غلامی، محمدسامان صولی، کاوه رضاقلی و خبات ساعدی است.

رئیس انجمن کارتون و کاریکاتور کردستان در این مراسم  با بیان اینکه هنرمندان این حوزه توانسته اند در عرصه های ملی و بین المللی بدرخشند و آثار ماندگاری را خلق کنند که باعث افتخار هنر ایران زمین باشد، گفت:  حدود یک دهه پیش هنر کاریکاتور در مناطق کردنشین بطور آکادمیک و تئوری سطح قابل قبولی نداشت ولی امروز به جایگاه خوبی دست پیدا کرده است.

امیر سهیلی  گفت: در چند سال اخیر هنرمندان خوبی در حوزه کاریکاتور پرورش یافته و تربیت شده اند و استعدادهای زیادی را هم شناسایی کرده ایم. اهداف انجمن فقط در سنندج خلاصه نمی شود و از پتانسیل های نهفته در دیگر شهرهای استان هم استفاده مطلوب را خواهیم کرد.

مدیر انجمن کارتون و کاریکاتور کردستان هم گفت: ارائه آموزش، انسجام بخشی و ساماندهی و برگزاری جشنواره و همایش از جمله برنامه های این انجمن است.

خبات ساعدی تاکید کرد: در حال حاضر در معدود استان های کشور همچون تهران، اصفهان، کرمانشاه، آذربایجان شرقی و خراسان رضوی انجمن کارتون و کاریکاتور تشکیل شده است.

از دیگر برنامه های روز دوم هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب کردستان برگزاری ورک شاپ کاریکاتور کتاب بود.