08:39 AM Tehran
شنبه 28 مهر 1397
 خبر فوری:   طهرانچی: تلاش کردیم حق هیچ داوطلبی ضایع نشود/ با خاطیان و مسببان احتمالی برخورد می شود
سرویس ايلام
آخرین خبرهای ايلام
انتشار:  پنج‌شنبه 19 مهر  ::  15:43
در جهت کاهش عوارض حاشیه‌نشینی؛
دفاتر تسهیل‌گری توسعه محلی در سکونت‌گاه‌های غیررسمی ایلام راه‌اندازی می‌شود

سرویس ایلام- مدیرکل اجتماعی فرهنگی استانداری ایلام از راه اندازی دفاتر تسهیل‌گری توسعه محلی در سکونت‌گاه‌های غیر رسمی و نقاط حاشیه‌نشین شهر ایلام خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، عهدیه طهماسبی گفت: برای حل مشکلات مناطق حاشیه نشین شهرایلام نیاز به همکاری همه ارکان جامعه خصوصا مردم ساکن در این مناطق داریم.

وی اعلام کرد: متأسفانه برخی از افراد حاشیه نشین از یک انزوای اجتماعی و بیگانگی اجتماعی رنج  می برند.

طهماسبی گفت: ساماندهی سکونت‌گاه‌های حاشیه ای، توانمندسازی و رسیدگی به امور فرهنگی  واجتماعی و اقتصادی مناطق حاشیه نشین از مسایل بسیار مهم و تاثیرگذار در کاهش آسیب های اجتماعی است.

مدیر کل اجتماعی فرهنگی استانداری اعلام کرد: بر این اساس دفتر اجتماعی فرهنگی استانداری با همکاری وزارت کشور در نظر دارد نسبت به ایجاد 2 دفتر تسهیل‌گری در محلات حاشیه یا سکونت‌گاه‌های غیررسمی شهر ایلام با هدف نوسازی و بهسازی محله و تامین خدمات شهری، توانمندسازی اجتماعی جامعه محلی، توانمند سازی اقتصادی جامعه محلی، ظرفیت سازی و نهادسازی، نظارت و پایش اقدام نماید.

طهماسبی در تشریح این امکان جدید توضیح داد: بر اساس ماده یک دستور العمل مذکور متقاضیان  ایجاد و راه اندازی دفاتر تسهیل‌گری و توسعه محلی می بایست یکی از مؤسسات/شرکتها با شرایط سمن ها و موسسات خیریه فعال در زمینه های توسعه محلی، کاهش آسیب های اجتماعی و توانمند سازی اجتماعی واقتصادی، مراکز پژوهشی، جهاد دانشگاهی، پژوهشگاه‌ها و پژوهشکده های دارای تجربه کاری در حوزه‌های شهری (جامعه شناسی، شهری، شهرسازی و یا برنامه ریزی شهری)، مهندسان مشاور دارای یکی از صلاحیت های مطالعات اقتصادی و اجتماعی، بافت های فرسوده سکونت‌گاه های غیر رسمی و شهرسازی باشند.

وی افزود: تیم کارشناسی دفاتر تسهیل‌گری و توسعه محلی شامل یک مدیر، پنج کارشناس با تخصص و مدرک تحصیلی رشته های تخصصی می باشند.

طهماسبی خاطرنشان کرد: از کلیه واجدین شرایط اولیه  که تمایل به همکاری دارند درخواست می‌شود جهت دریافت دستورالعمل مربوطه به دفتر امور اجتماعی فرهنگی استانداری مراجعه نمایند و درخواست را همراه با رزومه تیم کارشناسی حداکثر تا تاریخ 30 مهر ماه به دفتر امور اجتماعی فرهنگی استانداری ارسال نمایند.

کليه حقوق اين پایگاه اطلاع‌رسانی متعلق به «خبرگزاری کردپرس» بوده و هرگونه استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.

©2017 kurdpress. All rights reserved.
Designed & Powered By Atlas Samaneh - طراحی و توسعه توسط اطلس سامانه