انتشار:  جمعه 20 مهر 1397  ::  07:57   

رئیس جمهور ترکیه:

در نقشه راه منبج وقفه به وجود آمده است؛ ولی کاملا متوقف نشده است

سرویس ترکیه - رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در بازگشت از سفر به خبرنگاران گفت: در نقشه راه منبج یک وقفه به وجود آمده است ولی تماماً متوقف نشده است.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه هابرترک، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در بازگشت از سفر به مجارستان در مصاحبه مطبوعاتی خود در هواپیمای شخصی اش با اشاره به مسئله منبج گفت: مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه نیز در اینجا هست. در مسئله منبج یک وقفه به وجود آمده است. آموزش مشترک در حال آغاز است. در خصوص این که بعد از YPG اداره و کنترل منبج را چه کسانی برعهده خواهند گرفت و انتخاب این افراد در حال انجام است. یک وقفه به وجود آمده است ولی تماماً متوقف نشده است. مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا و ماتیس وزیر دفاع آمریکا به ما تاکید کرده اند که در روزهای پیش رو اقدامات قاطعانه ای اتخاذ خواهند کرد.

وی در ادامه اظهارات خود با تاکید بر مسئله کشیش برانسون نیز گفت: از آنجایی که ترکیه یک دولت حقوقی است در جایگاهی نیستم که در روند قضایی کشور دخالتی صورت دهم. من رئیس جمهور یک کشور حقوقی هستم. در خصوص برانسون دستگاه قضا هر حکمی دهد ما مجبور هستیم تا به آن حکم احترام بگذاریم. کسانی که در خصوص این مسئله ورود کرده اند نیز باید به تصمیم دادگاه احترام بگذارند.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#آمریکا
#منبج