انتشار:  جمعه 20 مهر 1397  ::  16:55   

تاکید مقتدی صدر و چاووش‌ اوغلو بر اهمیت روابط میان عراق و ترکیه

سرویس عراق و اقلیم کردستان - رهبر جریان صدر و وزیر خارجه ترکیه ضمن بررسی اوضاع سیاسی عراق و منطقه و دیگر مسائل دارای اهتمام مشترک، بر اهمیت روابط میان دو کشور تاکید کردند.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک روسیه، دفتر اطلاع رسانی مقتدی صدر، رهبر جریان صدر و ائتلاف سائرون با صدور بیانیه ای اعلام کرد که وی روز پنج شنبه در دفتر خود در شهر نجف پذیرای مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه بوده است.

بنا بر آن چه در این بیانیه آمده، صدر و وزیر خارجه ترکیه در دیدار خود اوضاع سیاسی عراق و منطقه را مورد بررسی قرار داده و بر اهمیت روابط میان بغداد و آنکارا و مسائل مورد اهتمام دو کشور تاکید کردند.

در پایان این دیدار نیز چاووش اوغلو در یک کنفرانس خبری اعلام کرد که دیدار پرباری با رهبر جریان صدر داشته و در جریان آن نیز مسائل مورد اهتمام مشترک دو کشور و تحولات مربوط به تلاش های کنونی برای تشکیل دولت جدید عراق را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

وزیر خارجه ترکیه که برای انجام یک سفر رسمی دو روزه در عراق به سر می برد، پس از دیدار با رهبر جریان صدر نیز به زیارت حرم مطهر امام علی (ع) در نجف اشرف رفت تا در پایان سفر خود به این شهر نیز راهی شهر اربیل، مرکز اقلیم کردستان شود.

این در حالی است که چاووش اوغلو پیش از سفر به نجف نیز در شهر بغداد با شماری از رهبران عراقی از جمله برهم صالح، رئیس جمهوری جدید، عادل عبدالمهدی، نخست وزیر مامور تشکیل کابینه جدید دولت، حیدر العبادی، نخست وزیر دولت اداره امور و هادی العامری، رهبر ائتلاف فتح دیدار و گفت و گو کرده بود.

برچسب‌ها:
#عراق
#ترکیه
#مقتدی صدر
#چاووش اوغلو
#تشکیل دولت