انتشار:  دوشنبه 23 مهر 1397  ::  15:25   

در واپسین ساعات باقی مانده از توافقنامه ادلب:

هشدار جدی دولت مرکزی سوریه به النصره در ادلب

سرویس سوریه - کمتر از 12 ساعت مانده به اتمام مهلت قانونی خروج نیروهای رادیکال از منطقه عاری از سلاح در ادلب دولت مرکزی سوریه تهدید کرده است: اگر جبهه النصره به این توافق عمل نکند در برابر تداوم وضعیت کنونی در ادلب ساکت نخواهیم ماند.

به گزارش کردپرس، در کمتر از 12 ساعت مانده به اتمام مهلت قانونی خروج نیروهای رادیکال از منطقه عاری از سلاح در ادلب که میان ترکیه – روسیه در شهر سوچی به توافق رسیده بود؛ اخبار به دست آمده از ادلب حاکی از عدم رعایت این توافقنامه از سوی نیروهای جبهه تحریر الشام، شاخه النصره در ادلب سوریه است. در پی انتشار خبرهایی از خبرگزاری فرانسوی AFP و دیده بان حقوق بشر سوریه در لندن مبنی بر عدم وجود هر گونه نشانه خروج نیروهای تحریر الشام از منطقه عاری از سلاح دولت مرکزی سوریه در بیانیه ای النصره و شاخه این گروه تروریستی در داخل ادلب را تهدید کرده است.

ولید معلم، وزیر امور خارجه سوریه در اظهاراتی عنوان کرده است: در صورت عدم رعایت توافقات میان ترکیه – روسیه توسط گروه های رادیکال در ادلب وضعیت در ادلب این گونه پیش نخواهد رفت. اگر جبهه النصره به این توافق عمل نکند در برابر تداوم وضعیت کنونی در ادلب ساکت نخواهیم ماند.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#سوریه
#ترکیه