سرویس کرمانشاه
آخرین خبرهای کرمانشاه
انتشار:  دوشنبه 23 مهر 1397  ::  15:56   

انتقاد استاندار از عدم تخصیص اعتبار سالانه مصوبات سفر مقام معظم رهبری به کرمانشاه

سرویس کرمانشاه - استاندار کرمانشاه، با اشاره به سفر مقام معظم رهبري در مهر ماه سال 1390 به استان گفت: سازمان برنامه و بودجه باید پاسخ دهد که چرا طی هفت سالی که از سفر مقام معظم رهبری به استان کرمانشاه می‌گذرد، اعتبار سالانه 300 میلیارد تومانی برای توسعه کرمانشاه که از مصوبات این سفر است، در بودجه سالانه کشور نیامده است.

به گزارش خبرنگار کردپرس به نقل از روابط عمومي و امور بين الملل استانداري کرمانشاه، هوشنگ بازوند در جلسه پیگیری بودجه سال 98 افزود: جای تاسف است که سه رئیس سازمان برنامه و بودجه در کشور و پنج استاندار کرمانشاه در این هفت سال عوض شدند و هیچکدام پیگیر تحقق این اعتبار نبودند.

 بازوند از سازمان برنامه و بودجه استان کرمانشاه خواست دلیل عدم تحقق این اعتبار را مشخص کند تا در بودجه سال‌های آینده تکرار نشود.

استاندار كرمانشاه گفت: همه مديران و مسئولان استان بايد تلاش كنند تا بودجه استان در سال 1398 قوي ديده شود تا براساس آن مشكلات كرمانشاه سريع ترحل گردد.

بازوند افزود: با توجه به اينكه مدتی دیگربودجه كشور از طرف دولت به مجلس تقديم مي شود لذا ضروري است كه براي قوي تر ديده شدن بودجه استان در سال آينده تمامي مسئولين و مديران تلاش و پيگيري هاي خود را داشته باشند.

وي با بيان اينكه كل بودجه توسط دولت تنظيم و تدوين مي شود، گفت: بايد توجه داشت كه بيشتر نظرات و پيشنهادات توسط دولت انجام مي شود و اگر در مجلس بخواهد تغييري صورت بگيرد به لحاظ اينكه نمايندگان ديگر استان ها هم متقاضي مي شوند بنابراين تغييرات چنداني براي استان ها صورت نمي گيرد.

مقام عالي دولت در استان تاكيد كرد: تمام مديران بايد با پيگيري ويژه و رايزيني با وزارتخانه ها به خصوص بدنه كارشناسي وزارتخانه هاي خود نسبت به افزايش بودجه استان تلاش كنند و در اين راستا از هيچ اقدامي فروگذار نباشند.

استاندار کرمانشاه ادامه داد: باید ردیف پروژه‌های ملی دستگاه‌ها در بودجه سال 98 حداقل 20 درصد افزایش داشته باشد.

هوشنگ بازوند بيان کرد: همچنين با اشاره به ايجاد بسترهاي لازم براي انجام سرمايه گذاري در استان ها خواستار استفاده مديران از اين فرصت براي حل مشكلات موجود به ويژه حل مشكل بيكاري استان شد.