سرویس ترکیه
انتشار:  دوشنبه 23 مهر 1397  ::  19:30   

بعد از روزها سکوت:

جبهه النصره عقب نشینی خود از ادلب را اعلام کرد

سرویس ترکیه - بعد از روزها سکوتی که هیئت تحریر الشام شاخه جبهه النصره در ادلب به عنوان بزرگترین گروه مخالفی که 65 درصد از کنترل ادلب را نیز در اختیار دارد؛ در خصوص توافقنامه ادلب میان ترکیه – روسیه اختیار کرده بود در واپسین ساعات باقی مانده از مهلت قانونی این توافقنامه خبر موافقت با این توافقنامه منتشر شد.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری زرنیوز، بعد از روزها سکوتی که هیئت تحریر الشام شاخه جبهه النصره در ادلب به عنوان بزرگترین گروه مخالفی که 65 درصد از کنترل ادلب را نیز در اختیار دارد؛ در خصوص توافقنامه ادلب میان ترکیه – روسیه اختیار کرده بود در واپسین ساعات باقی مانده از مهلت قانونی این توافقنامه خبر موافقت با این توافقنامه منتشر شد.

هیئت تحریر الشام با اشاره به قبول توافق روسیه – ترکیه در خصوص ادلب عنوان کرده است: بعد از مشورت های صورت گرفته میان اعضای گروه تصمیم بر این گرفته شده است که به توافق ادلب عمل شود. ما از تلاش های به وجود آمده برای تامین امنیت ملت مناطقی که تحت کنترل ما بوده و تلاش های محافظت از این منطقه را شایان تقدیر می دانیم. تلاش های ترکیه برای حفاظت از منطقه، محافظت از مناطق آزاد شده، جلوگیری از اشغال و جلوگیری از ایجاد قتل عام ها در این منطقه ارزشمند می دانیم.

همچنین این گروه تروریستی در آخر بیانیه خود عنوان کرده اند: ما به عنوان گروه تحریر الشام به جهاد پایان نداده و سلاح ها را تحویل نخواهیم داد.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#روسیه