سرویس ترکیه
انتشار:  دوشنبه 23 مهر 1397  ::  20:59   

مهمترین تحولات روز دوشنبه 23/7/1397 در ترکیه

سرویس ترکیه – نگاهی به مهمترین تحولات روز دوشنبه 23 مهر 1397 در کشور ترکیه می اندازیم

  • روزنامه ترکیه ای مدعی شد: حضور بمبگذار انتخاری در سفارت ایران در آنکارا/ سفیر ایران تحت تدابیر امنیتی از ساختمان سفارت خارج شد

بر اساس اطلاعات به دست آمده در پی گزارشات منتشر شده منبی بر حضور یک بمب گذار انتحاری در ساختمان سفارت ایران در آنکارا تدابیر شدیدی در خیابان منتهی به سفارت ایران در آنکارا اتخاذ شده است. سفیر از ساختمان خارج شده و تدابیر شدید امنیتی در اطراف سفارت اتخاذ شده است.

  • سخنگوی وزارت خارجه ایران حضور عامل انتحاری در ساختمان سفارت ایران در آنکارا را تکذیب کرد

ساعتی پس از آنکه رسانه‌ های ترکیه از حضور عامل انتحاری در ساختمان سفارت ایران در آنکارا پایتخت ترکیه خبر دادند«بهرام قاسمی» سخنگوی وزارت ایران، گزارش ‌ها مبنی بر بمب‌گذاری یا تخلیه سفارتخانه ایران در آنکارا را تکذیب کرد.

  • پیام آشکار HDP برای همکاری احزاب اپوزیسیون در انتخابات 2019: پیاممان به تمام احزاب اپوزیسیون اتحاد قوا است

سزایی تمللی، رئیس مشترک حزب دموکراتیک خلق ها که برای شرکت در جلسات حزب دموکراتیک خلق ها به استان وان سفر کرده است در مصاحبه مطبوعاتی خود در این شهر به خبرنگاران در خصوص انتخابات شهرداری های 2019 میلادی در ترکیه گفت: اتحاد قوا در این انتخابات مهم است، پیاممان به تمام احزاب اپوزیسیون در همین راستا است.

  • ساری ییلدیز نماینده سابق HDP در پارلمان ترکیه: دادگاه حقوق بشر اروپا شریک جرم دولت ترکیه است

فیصل ساری ییلدیز، نماینده سابق شرناخ در پارلمان ترکیه از حزب دموکراتیک خلق ها در اظهاراتی با انتقاد به حکم دادگاه حقوق بشر اروپا در خصوص عبدالله اوجالان عنوان کرده است: دادگاه حقوق بشر اروپا شریک جرم دولت ترکیه است.

  • حکم دستگیری 36 پرسنل نیروی هوایی ارتش ترکیه در ارتباط با پرونده جماعت گولن صادر شد

دادستان جمهوریت ترکیه در آنکارا در راستای رسیدگی به پرونده جماعت گولن دستور بازداشت 36 پرسنل نیروی هوایی ارتش ترکیه در آنکارا و 18 استان ترکیه را صادر کرده است.

  • آغاز به گروه تیم تحقیقاتی مشترک ترکیه – عربستان در خصوص تعیین سرنوشت جمال خاشقجی

تیم تحقیقاتی مشترک ترکیه و کنسولگری عربستان سعودی در استانبول در خصوص سرنوشت جمال خاشقجی، روزنامه نگار سعودی تبار که روز دوم اکتبر امسال پس از ورود به ساختمان این کنسولگری ناپدید شد، از عصر امروز فعالیت خود را آغاز می کند.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه