سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  سه‌شنبه 24 مهر 1397  ::  08:21   

وزیر امور خارجه سوریه:

پیشنهاد فدرالیسم کردهای سوریه نقض قانون اساسی کشور است

سرویس سوریه - ولید معلم وزیر امور خارجه سوریه در مصاحبه مطبوعاتی مشترک با ابراهیم الجعفری، همتای عراقی خود در دمشق در خصوص طرح مسئله فدرالیسم توسط کردها عنوان کرده است: پیشنهاد فدرالیسم نقض قانون اساسی سوریه است.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری زرنیوز، ولید معلم وزیر امور خارجه سوریه در مصاحبه مطبوعاتی مشترک با ابراهیم الجعفری، همتای عراقی خود در دمشق در خصوص وضعیت کردهای سوریه در شرق فرات و طرح مسئله فدرالیسم در این منطقه توسط کردها عنوان کرده است: قانون اساسی سوریه را مطالعه کرده اید؟ در قانون اساسی سوریه چیزی به نام فدرالیسم و یا فدراسیون وجود دارد؟ پیشنهاد فدرالیسم نقض قانون اساسی سوریه بوده و ما به قانون اساسی کشورمان احترام می گذاریم و به هیچ عنوان آن را نقض نخواهیم کرد.

وی در ادامه اظهارات خود با تاکید بر این مسئله که کردها درباره آینده خود باید خودشان تصمیم بگیرند خاطرنشان کرد: کردها باید تصمیم بگیرند که با اعتماد به حمایت های آمریکا به کار خود ادامه خواهند داد یا از این موضوع که دولت های بزرگ در ده ها سال اخیر ابتدا با آنان ائتلاف کرده و سپس آنان را به حال خود رها کرده اند درس عبرت گرفته و تصمیم خواهند گرفت. برای این که آینده شان به چه صورت خواهد بود آنان خود تصمیم خواهند گرفت. اگر آنان با اعتماد به حمایت های آمریکا به کار خود ادامه دهند؛ هر گونه مذاکره و دیدار با ما تلف کردن وقت خواهد بود. در صورتی که کردها خواهان بازگشت به تحت کنترل دمشق باشند در این صورت می توانیم دیدار و مذاکرات را آغاز کنیم.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#سوریه
#کردها
#آمریکا