انتشار:  سه‌شنبه 24 مهر 1397  ::  10:12   

درخواست عمار حکیم از فرزند جلال طالبانی برای ایفای نقش در تشکیل دولت عراق

سرویس عراق و اقلیم کردستان- رهبر جریان الحکمه عراق در سفر به سلیمانیه از فرزند ارشد دبیر کل فقید اتحادیه میهنی کردستان خواست که با حضور در بغداد، در روند تشکیل دولت جدید عراق، نقش داشته باشد.

به گزارش کردپرس به نقل از شارپرس، عمار حکیم رهبر ائتلاف الحکمه عراق، در رأس هیئتی از نمایندگان و رهبران ائتلاف ها و احزاب عراقی در سفر به اربیل و سلیمانیه، با رهبران احزاب اقلیم کردستان در مورد تشکیل دولت جدید عراق و مطالبات کردها در این دولت دیدار و گفتگو کرد.

سایت خبری- تحلیلی شارپرس، در این خصوص گزارش داد که عمار حکیم در سفر به سلیمانیه  و دیدار با اتحادیه میهنی کردستان از بافل طالبانی، فرزند ارشد جلال طالبانی دبیر کل فقید این حزب که از اعضای ارشد و با نفوذ اتحادیه میهنی به شمار می رود؛ درخواست کرده که با حضور و ماندن در بغداد، در روند تشکیل دولت جدید عراق، نقش داشته باشد.

طبق خبر وی تأکید کرده که بافل طالبانی در گذشته نقش مهم و موثری در رفع تنش ها و مشکلات میان اربیل و بغداد، ایفا کرده است.

بافل طالبانی نیز در این دیدار اعلام کرد که از احزاب اقلیم کردستان درخواست کرده در قالب یک تیم مشترک و با طرح و برنامه مشترک، در بغداد حضور یافته و برای کسب حقوق کردها تلاش کنند.