انتشار:  سه‌شنبه 24 مهر 1397  ::  10:46   

رایزنی هیئت عراقی با جنبش تغییر در مورد مطالبات کردها در دولت جدید عراق

سرویس عراق و اقلیم کردستان- هیئت عراق به ریاست رهبر جریان الحکمه، در سفر به سلیمانیه، با رهبران جنبش تغییر در مورد تشکیل دولت جدید عراق و مطالبات کردها در این دولت به بحث و رایزنی پرداختند.

به گزارش کردپرس، هیئت عراقی به ریاست عمار الحکیم رهبر جریان الحکمه‌ الوطنی و حضور  صالح مطلگ، خالد العبیدی و نماینده‌ حیدر العبادی و نمایندگان ائتلاف های بزرگ عراقی، به‌ منظور گفتگو با رهبران کُرد وارد اقلیم کردستان شده و پس از دیدار با حزب دمکرات و اتحادیه میهنی، به دیدار جنبش تغییر رفت.

حیدر ملا از اعضای هیئت عراقی، پس از دیدار با رهبران جنبش تغییر، طی کنفرانسی خبری، اعلام کرد که این هیئت نظرات خود را به طرف مقابل اعلام و بر ضرورت تشکیل دولتی برای اصلاحات اقتصادی تأکید کرده و همچنین خواستار تشکیل دولتی در عراق شده اند که اختلافات میان اربیل و بغداد را از طریق قانون اساسی عراق، حل کند.

وی در مورد نحوه تشکیل دولت جدید عراق، افزود که رهبران هیئت مذکور به منظور تضمین آینده ای روشن برای مردم عراق، به نخست وزیر مأمور تشکیل کابینه جدید در انتخاب وزیران دولت آزادی کامل داده است.

از سوی دیگر هوشیار عمر عضو مجمع ملی جنبش تغییر نیز اعلام کرد که هدف از دیدار هیئت عراقی با این حزب بررسی چگونگی تشکیل دولت جدید عراق است و این دولت با حضور افراد تکنوکرات احزاب و نیز شخصیت های بی طرف تشکیل می شود و جنبش تغییر نیز خواستار تشکیل دولتی قانونی و ملی در عراق شده است.

همچنین اشاره کرد که در این دیدار مشکلات و اختلافات میان اربیل و بغداد نیز مورد بررسی قرار گرفته و طرفین بر حل این مشکلات تأکید کرده اند.

 

برچسب‌ها:
#عراق
#اقلیم کردستان
#جنبش تغییر