سرویس ایران
آخرین خبرهای ایران
انتشار:  سه‌شنبه 24 مهر 1397  ::  11:50   

پیام سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی در مورد مشکلات پیش آمده برای دانشجویان رشته پزشکی

طهرانچی: تلاش کردیم حق هیچ داوطلبی ضایع نشود/ با خاطیان و مسببان احتمالی برخورد می شود

سرویس ایران- سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر صیانت از حقوق داوطلبین در پی مشکلات اخیر به وجود آمده برای داوطلبان پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی بر لزوم احترام به مردم و پاسخگو بودن آنان به رعایت حق، عدل و انصاف در همه مراحل و ترجیح آن به منافع سازمانی تاکید کرد.

به گزارش  کرد پرس به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، محمدمهدی طهرانچی در پیامی عنوان کرد:   در این چند روز و در فرآیند اعلام نتایج آزمون کنکور 97 رشته  های علوم پزشکی ناهماهنگی ها و اختلالات و به تبع آن ابهاماتی پیش آمد در این اختلالات متأسفانه ظرفیت های اعلام  شده از سوی مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه بسیار بیشتر از ظرفیت های موجود دانشگاه بوده و همین امر باعث شد موجی از امید و تقاضا و انتظار همراه با ابهام در بین داوطلبان عزیز و خانواده­ های مکرم آنها به وجود آید . این در حالی است که ظرفیت رشته های پزشکی در دانشگاه آزاد اسلامی محدود بوده و تابعی از امکانات موجود در دانشگاه اعم از آزمایشگاه، بیمارستان و کلاس های تخصصی حسب ارزیابی های دقیق کارشناسی و اعلام ظرفیت مجاز توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است .

در این پیام آمده است:  هفته گذشته در پی مطالبه به حق داوطلبان رشته های پزشکی و ابهامات پیش آمده در مورد نتایج اعلام شده و تخلفات صورت  گرفته در بعضی از واحدها در ثبت نام بیش از ظرفیت های تخصیص یافته بنا بر رسالت پاسخگویی دانشگاه به مردم مقرر گردید تا کارشناسان خبره با نظارت مراجع عالی دانشگاه مجدداً به صورت شبانه روزی کلیه نتایج را بر اساس کلیه انتخاب های داوطلبین مورد بررسی قرار داده و به منظور صیانت از حقوق داوطلبین عزیز مانع به وجود آمدن هرگونه بی عدالتی و اجحاف شوند و با واکاوی نظام مند حتی به صورت موردی در طراز و نمرات اخذشده در آزمون و رشته محل های انتخاب شده توسط داوطلبین باعث شوند تا حقی از هیچ داوطلبی ضایع نشود.

اکنون که نتایج آزمون اعلام شده است، داوطلبان با در اختیار داشتن کارنامه خود طی چند روز آینده می توانند از هر حیث مطمئن شوند که حقوق آنها کاملاً رعایت شده است .

وی در ادامه این پیام تاکید کرده استت: در اینجا لازم می دانم ضمن دلجویی از داوطلبان رشته های پزشکی و خانواده های بزرگوار آنها که به هر علت شاید نتوانیم میزبان آنها در دانشگاه آزاد اسلامی باشیم، عذرخواهی نموده و امیدواریم سال آتی با توسعه رشته های پزشکی و پیراپزشکی که یکی از سیاست های هیأت مؤسس و امنای دانشگاه است بتوانیم با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پذیرای تعداد بیشتری از پذیرفته شدگان این رشته ها باشیم .

از این رو به مرکز بازرسی و رسیدگی به شکایات و مرکز حراست دانشگاه مأموریت می دهم با بررسی همه جانبه و کارشناسانه، ابهامات و ناهماهنگی های به وجودآمده را به دقت بررسی نموده و با برخورد با خاطیان و مسببان احتمالی، در اسرع وقت زمینه اعتمادبخشی به آحاد جامعه اسلامی را فراهم نمایند.

همانطور که در جلسه رؤسای محترم واحدها متذکر شدم، بار دیگر به همکاران خود در سراسر کشور تأکید می کنم احترام به مردم و پاسخگو بودن آنان به رعایت حق، عدل و انصاف در همه مراحل و ترجیح آن به منافع سازمانی را باید سرلوحه کار خویش در این دوره قرار دهند.