سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  سه‌شنبه 24 مهر 1397  ::  18:11   

نماینده پیشین حزب دمکرات در مجلس عراق:

منصب استاندار کرکوک حق حزب دمکرات کردستان است

سرویس عراق و اقلیم کردستان- نماینده پیشین حزب دمکرات در مجلس عراق، ضمن تأکید بر ضرورت تشکیل نیرویی مشترک در کرکوک، تصریح کرد که حزب دمکرات در شورای استانی کرکوک، در اکثریت بوده و منصب استانداری کرکوک نیز حق این حزب است.

به گزارش کردپرس، شاخوان عبدالله در گفتگو با رادیو کردی زبان نوا،با اشاره به اینکه اتحادیه میهنی کردستان نمی تواند، مشکلات کرکوک را بدون کمک و همراهی حزب دمکرات حل کند، تأکید کرد که حزب دمکرات در شورای استانی کرکوک، در اکثریت قرار داشته و به همین دلیل منصب استانداری کرکوک نیز حق قانونی این حزب است.

نماینده پیشین حزب دمکرات در مجلس عراق، افزود که بدون تشکیل نیرویی مشترک از همه طیف های کرکوک، استاندار آینده آن، فارغ از اینکه وابسته به کدام حزب و طیف باشد، فاقد توان و قدرت اجرایی واقعی خواهد بود و بنابراین لازم است که همه احزاب و جریان ها در یک ماه آینده بغداد را به‌منظور اقدام برای تشکیل این نیروی مشترک تحت فشار قرار دهند.

وی اشاره کرد که در حال حاضر قدرت اجرایی در کرکوک در اختیار نیروهای پلیس فدرال عراق است و این نیروها نیز مستقیماً از دولت مرکزی عراق فرمان می گیرند و به همین دلیل استاندار بدون وجود نیروی مشترک کرکوک که تحت فرمان وی باشد، قادر به اجرایی کردن تصمیمات و فرمان های خود نیست.

 

برچسب‌ها:
#عراق
#اقلیم کردستان
#کرکوک
#حزب دمکرات