سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  سه‌شنبه 24 مهر 1397  ::  18:32   

واکنش سخنگوی مجلس نظامی منبج به اظهارات اخیر اردوغان:

اجازه حضور هیچ قدرت اشغالگری را در منبج نخواهیم داد

سرویس سوریه - شروان درویش، سخنگوی مجلس نظامی منبج در اظهاراتی با اشاره به سخنان اخیر رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در خصوص منبج عنوان کرده است: اجازه حضور هیچ قدرت اشغالگری را در منبج نخواهیم داد

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری هاوارنیوز، شروان درویش، سخنگوی مجلس نظامی منبج در اظهاراتی با اشاره به سخنان اخیر رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه و هشدار جدی برای عملیات نظامی به منبج عنوان کرده است: منبج برای منبجی ها است. ما خودمان شهرمان را از داعش نجات دادیم. اجازه نخواهیم داد قدرت اشغالگر دیگری وارد اینجا شود.

وی در ادامه اظهارات خود با تاکید بر این که مسئله منبج مهمترین چهارراه جنگ داخلی سوریه به حساب می آید افزود: این شهر از سوی مجلس نظامی منبج از اشغال داعش آزاد شده است. این یک واقعیت غیرقابل تغییر است. ترکیه هر زمان فشاری متحمل می شود مسئله منبج را مطرح می کند. ما متوجه این موضوع هستیم که مسئله منبج تنها به فاکتور ترکیه وابسته نیست و برخی قدرت های دیگر به این مسئله چشم پوشی می کنند.

درویش تصریح کرده است: در شهر دو مجلس یک مجلس نظامی و یک مجلس مدنی وجود دارد. هر کسی این را به خوبی بداند و ادارک کند که ما اجازه نخواهیم داد قدرت اشغال گر دیگری وارد منبج شود.

لازم به ذکر است، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه دو روز پیش در سخنرانی خود در شهر اسپارتا ترکیه عنوان کرده بود: اکنون نیز در منبج تونل می سازند. این چه معنایی دارد؟ یعنی ما گور خود را می کنیم. آنجا نیز پاکسازی خواهد شد.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#سوریه
#منبج