انتشار:  سه‌شنبه 24 مهر 1397  ::  19:47   

رئیس جمهور ترکیه یک بار دیگر تهدید کرد:

اگر اقدامات لازم در شرق فرات صورت نگیرد؛ علیه YPG هر آنچه لازم است را در بالاترین حد خود اتخاذ خواهیم کرد

سرویس ترکیه - رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه که در جلسه فراکسیون حزب عدالت و توسعه در پارلمان ترکیه سخنرانی می کرد در اظهاراتی عنوان کرده است: اگر اقدامات لازم در شرق فرات صورت نگیرد؛ علیه YPG هر آنچه لازم است را در بالاترین حد خود اتخاذ خواهیم کرد

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه استار، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه که در جلسه فراکسیون حزب عدالت و توسعه در پارلمان ترکیه سخنرانی می کرد در اظهاراتی عنوان کرده است: اگر اقدامات لازم در شرق فرات اتخاذ نشده و ایجاد وقفه ای که در حال حاضر به وجود آمده است ادامه پیدا کند در اینجا نیز هر اقدامی که علیه PYD/YPG لازم است را در بالاترین حد خود اتخاذ خواهیم کرد. تمامی این اقدامات صرفا به خاطر آرامش کشور خودمان نیست برای آرامش انسان هایی که در آن منطقه نیز زندگی می کنند؛ هست. این اقدامات را ترکیه با ثابت قدمی کامل اتخاذ کرده است و به برداشتن گام های بعدی نیز ادامه خواهد داد.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرده است: تقویم زمانبندی که برای منبج تعیین شده بود 90 روز را پر کرده است. متاسفانه در حال حاضر نمی توانیم بگوییم که این تقویم زمانبندی 90 روزه عملیاتی شده است. اگر این نقشه راه عملی نشوند ما می دانیم که چگونه مسیر خود را در آنجا تعیین کنیم. هر چیزی که لازم باشد را انجام خواهیم داد.

رئیس حزب عدالت و توسعه در ادامه خاطرنشان کرده است: آمدن پناهجویان سوری به ترکیه بی دلیل نبود. تمام اقداماتی که ما در سوریه انجام داده ایم برای محافظت از آنان بوده است. هر اقدامی را که در ادلب انجام می دهیم همان اقدامی است که در عفرین انجام داده ایم. همان گونه که در جرابلس انجام داده ایم. این ها تمام اقداماتی است که برای مقابله با کریدور ترور صورت گرفته است.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#آمریکا
#منبج