سرویس ترکیه
انتشار:  سه‌شنبه 24 مهر 1397  ::  22:49   

وزیر امور خارجه ترکیه خطاب به آمریکا:

منبج را یا شما پاکسازی کنید یا ما پاکسازی می کنیم

سرویس ترکیه - مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در اظهاراتی با اشاره به سفر مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا به ترکیه عنوان کرده است: منبج را یا شما پاکسازی کنید یا ما پاکسازی می کنیم

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه استار، مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در اظهاراتی با اشاره به سفر مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا به ترکیه عنوان کرده است: زمانی که وزیر امور خارجه آمریکا به ترکیه آمد تمام روابط در تمامی ابعاد مورد گفتگو قرار خواهد گرفت. در خصوص این که چه اقداماتی انجام خواهیم داد با تمامی ابعاد مورد تجزیه و تحلیل قرار خواهد گرفت. ولی برای ما موارد حساسی نیز وجود دارد. حضور جماعت گولن در آمریکا و فعالیت های این سازمان در آمریکا برای ما یک موضوع بسیار جدی است.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرده است: بلافاصله بعد از آن که مایک پمپئو بر سر کار آمد نقشه راه منبج به توافق رسید. اکنون نیز آموزش مشترک نیروهای امنیتی دو کشور شروع شده است. کمی وقفه به وجود آمده است. عمل کردن به تمامی این نقشه راه برای ما بسیار اهمیت دارد. یکی از مسئولیت های آمریکا پاکسازی تروریست ها از منطقه است. آمریکا به این تروریست ها کمک های زیادی انجام داده است. بسیاری از شهرهایی که اکثریت آنان را عرب ها تشکیل می دهد را به اینان تسلیم کرده است. تمامی این موارد را بررسی خواهیم کرد. اگر از سوی آمریکا در خصوص منبج شاهد تعللی باشیم به اولین جایی که بودیم برخواهیم گشت. یا شما پاکسازی کنید یا ما پاکسازی خواهیم کرد.

وزیر امور خارجه ترکیه در ادامه سخنان خود با اشاره به مسئله ادلب نیز عنوان کرده است: توافقنامه ادلب برای حل و فصل سیاسی بحران سوریه یک در گشوده بود. باید روند سیاسی را تشدید ببخشیم. توافقنامه ادلب در حال انجام است، در خصوص خارج شدن سلاح های سنگین نیز مشکلی وجود ندارد. اقداماتی که تا کنون صورت گرفته است می دانیم که روسیه را نیز راضی کرده است.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#آمریکا
#منبج