سرویس ترکیه
انتشار:  سه‌شنبه 24 مهر 1397  ::  23:11   

مهمترین تحولات روز سه شنبه 24/7/1397 در ترکیه

سرویس ترکیه – نگاهی به مهمترین تحولات روز سه شنبه 24 مهر 1397 در کشور ترکیه می اندازیم

  • کارشناسان پلیس جنایی استانبول وارد کنسولگری عربستان شدند/ تحقیقات پیرامون ناپدید شدن روزنامه نگار سعودی آغاز شده است

در پی انتشار آغاز به کار تیم تحقیقاتی مشترک ترکیه و کنسولگری عربستان سعودی در استانبول در خصوص سرنوشت جمال خاشقجی اخبار منتشر شده پیرامون فعالیت های این تیم مشترک حاکی از انجام  اقدامات ابتدایی برای شروع تحقیقات است و در همین راستا، ابتدا تیم کارشناسان فنی عربستان وارد ساختمان کنسولگری عربستان در استانبول شد و دقایقی بعد تیم کارشناسان پلیس جنایی استانبول به همراه یک خودرو حامل تجهیزات تخصصی جستجوی فنی و جنایی وارد این ساختمان شد. قرار است تیم کارشناسی و پلیسی ترکیه و عربستان، ساختمان کنسولگری و محوطه آن را در ساعات پیش رو به صورت فنی با هدف تعیین احتمال قتل خاشقچی در این مکان جستجو کنند.

  • مایک پمپئو برای تحقیق پیرامون مسئله «جمال خاشقچی» به ترکیه می آید

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا به منظور رسیدگی به مسئله ناپدید شدن جمال خاشقچی، روزنامه نگار منتقد آل سعود در استانبول ابتدا به عربستان سعودی و سپس به ترکیه سفر می کند.

  • حلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه در گفتگو با خبرنگاران: ما به تعهدات خود در ادلب پایبند هستیم

حلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه در گفتگو با خبرنگاران در اظهاراتی با اشاره به توافق ادلب میان ترکیه و روسیه در خصوص منطقه عاری از سلاح در ادلب عنوان کرده است: توافقنامه ادلب، ایجاد منطقه عاری از سلاح و خروج سلاح های سنگین از این منطقه طبق برنامه ریزی های صورت گرفته ادامه دارد. ما به تعهدهای خود پایبند هستیم.

  • تیراندازی مقابل ساختمان مجلس ترکیه در آنکارا

نیروهای پلیس محافظ مجلس ترکیه در پی دستور ایست به یک تراکتور در حال تردد و عدم رعایت راننده این تراکتور به دستور ایست اقدام به تیراندازی به سمت تراکتور کرده و تراکتور مذکور بعد از تصادف با 3 خودروی سورای متوقف شده و راننده از سوی نیروهای پلیس دستگیر شده است.

  • رئیس جمهور ترکیه یک بار دیگر تهدید کرد: اگر اقدامات لازم در شرق فرات صورت نگیرد؛ علیه YPG هر آنچه لازم است را در بالاترین حد خود اتخاذ خواهیم کرد

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه که در جلسه فراکسیون حزب عدالت و توسعه در پارلمان ترکیه سخنرانی می کرد در اظهاراتی عنوان کرده است: اگر اقدامات لازم در شرق فرات صورت نگیرد؛ علیه YPG هر آنچه لازم است را در بالاترین حد خود اتخاذ خواهیم کرد

  • وزیر امور خارجه ترکیه خطاب به آمریکا: منبج را یا شما پاکسازی کنید یا ما پاکسازی می کنیم

مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در اظهاراتی با اشاره به سفر مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا به ترکیه عنوان کرده است: منبج را یا شما پاکسازی کنید یا ما پاکسازی می کنیم.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه