انتشار:  چهارشنبه 25 مهر 1397  ::  16:02   

وزیر کشور عراق در مرز مهران گفت؛

عراق برای ایجاد امنیت و خدمات‌دهی به زوار اربعین آمادگی کامل دارد

سرویس ایلام  - وزیر کشور عراق که برای بازدید از مرز به مهران آمده بود در دیدار دوجانبه با استاندار ایلام گفت: مسئولان این کشور آمادگی کامل برای پذیرایی از زوار اربعین دارند.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، به نقل از ایرنا، قاسم الاعرجی صبح چهارشنبه در دیدار با استاندار ایلام در مرز مهران اظهار داشت: مقامات عراق با مسئولان ایران همکاری لازم را برای تأمین امنیت زوار و خدمات دهی در ایام اربعین انجام می دهند.

وی افزود: دولت و ملت عراق خدمت به زائران اربعین را افتخار خود می دانند و از هرگونه خدمت رسانی به زائران اهل بیت (ع) کوتاهی نخواهد کرد.

وزیر کشور عراق با اشاره به اینکه نهایت همکاری در بحث خدمات دهی به زوار را با مسئولان ایرانی انجام خواهیم داد، یادآور شد: امسال زیرساخت های خوبی در مرزها برای زوار اربعین پیش بینی شده است.

الاعرجی اضافه کرد: مسئولان عراقی برای ایجاد امنیت و خدمات دهی به زوار اربعین در خاک عراق و مرزها آمادگی کامل دارند.

مقامات عراق برای ترخیص کامیون های کالا همراهی کنند

قاسم سلیمانی دشتکی، استاندار ایلام نیز در این دیدار ضمن اشاره به زیرساخت‌های خوبی که ایلام در پایانه مرزی مهران فراهم کرده، عنوان کرد: بحث تجارت و عبور کالا با تردد زوار تداخل پیدا کرده و مشکلاتی را به وجود آورده است در حال حاضر تعداد زیادی کامیون پشت صف انتظار داریم.

او افزود: امیدواریم علاوه بر عبور زائران از مرز ، بحث تجارت نیز شکل بگیرد و مشکلات پیش رو مرتفع شود.

وی تصریح کرد: پیرو مذاکرات اربعین پارسال، قرار شد که زیرساخت‌های چنگوله را آغاز کنیم تا اگر مجبور شدیم به علت تردد بیش از حد زوار چند روزی بحث تجارت را از مرد چنگوله بتوانیم فراهم کنیم.

استاندار ایلام اظهار داشت: 2 روز قبل تفاهم‌نامه‌ای را با مقامات عراقی امضا کردیم تا بتوانیم مواد مورد نیاز موکب ها را به سرعت انتقال دهیم.

وی گفت: هر روز شاهد تردد زوار هستیم و پیش‌بینی می‌کنیم امروز خروج به بیش از 20 هزار نفر برسد.

سلیمانی دشتکی اظهار داشت: پیشنهاد می‌کنم که یک قرارگاه مشترک همانند نیروی انتظامی که سردار محسن فتحی زاده مسئولیت آن را برعهده دارد در کشور برادر و دوستمان عراق انجام شود.

وی افزود: از دولت و ملت عراق به خاطر میزبانی شایسته زوار اربعین حسینی قدردانی می‌کنیم.