سرویس اقلیم کردستان
انتشار:  چهارشنبه 25 مهر 1397  ::  18:32   

بازخواست شماری از مقامات نظامی اقلیم کردستان به اتهام تجارت با داعش

سرویس عراق و اقلیم کردستان- سخنگوی هیئت وزیران اقلیم کردستان تائید کرد که 30 تن از مقامات اقلیم به اتهام رابطه و تجارت با داعش، تحت بازخواست و بازجویی قرار گرفته اند.
 

به گزارش کردپرس، صفین دزه یی در گفتگو با شبکه تلویزیونی ان. آر. تی، ضمن تائید اخبار مربوط به دستگیری شماری از افسران و مقامات نظامی اقلیم کردستان به اتهام ارتباط و تجارت با داعش گفت که تا کنون 30 تن از افسران و مقامات نظامی به این اتهام دستگیر شده و تحت بازجویی قرار گرفته اند.

سخنگوی رسمی هیئت وزیران اقلیم کردستان افزود که این افراد مجرم به شمار نمی آیند،بلکه در حال حاضر متهم بوده و هنوز اتهامات وارده به آنان اثبات نشده است و در صورت اثبات اتهامات، برخورد قانونی لازم با آنان صورت می‌گیرد.

طبق خبر این افراد در اربیل و به اتهام تجارت با داعش و برخی نیز به اتهام تجارت مواد مخدر دستگیر شده و مبالغی وجه نقد نیز از آنان کشف و مصادره شده است.

پیش‌تر نیز در میانه جنگ داعش، شماری از افسران و مقامات نظامی و دولتی اقلیم به اتهام ارتباط با داعش و تجارت سوخت برای این گروه دستگیر شده و پرونده ای در این رابطه گشوده و کمیته ای ویژه نیز توسط پارلمان کردستان، برای پیگیری این پرونده تشکیل شد؛ اما تحقیقات و اقدامات این کمیته به نتیجه نرسیده و ناتمام ماند.