سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  چهارشنبه 25 مهر 1397  ::  20:23   

اعتراض بغداد به تصمیم کویت مبنی بر ممنوعیت واردات مواد غذایی از عراق

سرویس عراق و اقلیم کردستان- سفارت عراق در کویت به تصمیم اداره کل تغذیه این کشور مبنی بر ممنوعیت واردات تمامی مواد غذایی از عراق به ویژه سبزیجات و میوه به دلیل شیوع وبا اعتراض کرد.

به گزارش کردپرس، روزنامه الرای کویت در شماره امروز (چهارشنبه) خود از یک منبع آگاه در سفارت عراق نقل کرد که به تصمیم اداره کل غذا و تغذیه این کشور مبنی بر ممنوعیت واردات تمامی مواد غذایی از عراق به ویژه انواع سبزیجات، میوه، خرما و آب آشامیدنی به دلیل شیوع بیماری وبا اعتراض کرده اند چرا که چنین این تصمیم یکی از موانع پیش روی مبادلات تجاری میان دو کشور می باشد.

به گفته منبع مذکور که نام وی فاش نشده، وزارت بازرگانی کویت با اشاره به این که تصمیم اخیر اداره کل تغذیه این کشور مبنی بر ممنوعیت واردات مواد غذایی از عراق زمان برقراری ممنوعیت، مواد شامل آن و همچنین احتمال بازنگری در این تصمیم و زمان انجام آن را مشخص نکرده است.

این منبع همچنین اعلام کرد که وزارت بازرگانی کویت ضمن تاکید بر این که تصمیم اداره مذکور بدون هماهنگی با این وزارتخانه تاثیر منفی روی وجود کالا در بازار و ثبات قیمت گذاشته، خاطر نشان ساخته که باید در رابطه با چنین اقداماتی هماهنگی صورت گیرد چرا که بر اساس قانون، تصمیم گیری در رابطه با ممنوعیت واردات تنها حق وزارتخانه می باشد.

برچسب‌ها:
#عراق
#کویت
#ممنوعیت واردات
#مواد غذایی