سرویس ترکیه
انتشار:  چهارشنبه 25 مهر 1397  ::  21:52   

وزیر امور خارجه ترکیه:

بعد از منبج نوبت به سایر مناطق شرق فرات خواهد رسید

سرویس ترکیه - مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در پی دیدار با مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا در آنکارا در مصاحبه مطبوعاتی شرکت کرده و در اظهاراتی عنوان کرده است: بعد از منبج نوبت به سایر مناطق شرق فرات خواهد رسید

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه استار، مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در پی دیدار با مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا در آنکارا در مصاحبه مطبوعاتی شرکت کرده و در اظهاراتی عنوان کرده است: در دیدار با وزیر امور خارجه آمریکا در خصوص اقدامات مشترک دو کشور که نقشه راه منبج نیز یکی از این اقدامات است صحبت هایی صورت گرفته است. طرف های آمریکایی نیز تاخیر در نقشه راه منبج را قبول می کنند. در خصوص استقرار و ثبات در مناطق شرق فرات نیز توافقاتی وجود دارد. بعد از منبج نوبت به سایر مناطق خواهد رسید. در این راه منبج یک نمونه و الگو خواهد بود.

وی در ادامه اظهارات خود با اشاره به موضوع جمال جاشقچی نیز عنوان کرده است: دیروز تفتیش اقامتگاه سرکنسولگری عربستان سعودی در استانبول به دلیل اینکه مقامات ریاض گفتند خانواده وی در این مکان هستند انجام نشد. هرچند با تاخیر، ولی تفتیش کنسولگری ساختمان عربستان سعودی در استانبول انجام گرفت. درباره پرونده خاشقچی، منبج، مبارزه با گروه‌ های تروریستی پ.ک.ک و فتو و روابط دوجانبه رایزنی انجام دادیم.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#آمریکا
#منبج