سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  چهارشنبه 25 مهر 1397  ::  22:17   

برگزاری در مراسم تودیع و معارفه فرماندار ویژه سقز:

قول مجدد استاندار کردستان برای بازگشایی بازارچه سیف سقز

سرویس کردستان- مراسم تودیع و معارفه فرماندار ویژه شهرستان سقز با حضور استاندار کردستان، نماینده مجلس، روسای ادارات، شوراهای شهر و روستا و فعالان اجتماعی و اقتصادی شهرستان سقز برگزار شد.

به گزارش کردپرس؛ استاندار کردستان در این مراسم گفت: دولت همچنان مصمم و پیگیر بازگشایی بازارچه سیف سقز دانست و لازمست مدیران بومی خواست همت وتلاش خود برای خدمت رسانی را مضاعف کنند.

بهمن مرادنیا در مراسم معارفه فرماندار سقز و هشتمین جلسه شورای اداری شهرستان با بیان این مطلب گفت: طبق قول های داده شده وعده کرده بودیم بازارچه سیف در مهرماه به بهره برداری برسد و برای این کار هم اعتبار مورد نیاز را تامین کردیم و هم پیمانکار پروژه معرفی شد.

وی افزود: ما کار را آغاز کردیم اما اقلیم کردستان عراق در این خصوص همکاری نکرده است، ولی در سفری که به اقلیم خواهیم داشت این موضوع را مجددا پیگیری و به امید خدا به نتیجه خواهیم رساند.

مرادنیا افزود: تنها دلیل عقب افتادن بازگشایی بازارچه سیف همین عدم همکاری حکومت اقلیم است.

استاندار کردستان در ادامه ضمن قدرداتی از پیگیری‌های مهندس بیگلری نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در پیگبری طرح‌ها و پروژه‌های استان و شهرستان گفت: امیدواریم با پیگیری های صورت گرفته و تامین اعتبار انجام شده سال آینده فرودگاه سقز به بهره برداری برسد و پرواز در آن انجام شود.

استاندار کردستان در ادامه سخنان خود به وضعیت اقتصادی کشور نیز گریزی زد و از مردم خواست تسلیم فضا سازی‌های رسانه‌ای نشوند.

مرادنبا اضافه کرد: مردم ما بسلامت از این وضعیت عبور خواهند کرد و مردم نیز باید  در مقابل سودجویان  اقتصادی هوشیار باشند.

استاندار کردستان در ادامه سخنان خود نیروهای بومی و مدیران دستگاه ها را به تلاش بیستر برای جلب رضابت مردم فراخواند و افزود: نیروهای بومی و فرماندار شهرستان که بومی شهرستان است باید فرصت خدمت به مردم را غنیمت بداند و منشا کارهای مثبت برای مردم و شهرستان باشد.

 

سپس نماینده مردم سقز و بانه گفت: انتخاب فرماندار کرد اهل سنت و بازگشایی بازارچه سیف ۲ دغدغه و خواسته مهم ما از استاندار کردستان در حوزه شهرستان سقز بوده که با انتخاب کامیل کریمیان که بیانگر توانمندی وی بوده، وعده اول انجام شده و امید است بازگشایی سیف هم تحقق یابد.

محسن بیگلری گفت: انتظار است، کامیل کریمیان به دنبال شایسته سالاری بوده و نماینده تمامی مردم و افکار عمومی باشد نه جریان سیاسی و گروه خاصی.

وی افزود: ماموستایان ما از لحاظ مالی ضعیف و تحت فشارند. لذا از استاندار کردستان درخواست داریم برای ارتقای سطح معیشتی آنان این مسئله را به صورت جد پیگیری نمایند. دست تمامی کسانی که صادقانه به کردستان خدمت می کنند، می بوسم.

در ادامه فرماندار سابق سقز  نیز در مراسم معارفه معاون استاندار و فرماندار ویژه سقز گفت: انتخاب فرماندار کرد و اهل سنت حرکتی مناسب برای همدلی و همکاری بیشتر مردم و مسئولان خواهد بود.

ورمقانی بیان داشت: تکریم ارباب رجوع یکی از اولویت های کاریم بود و تمام تلاشم برای تحقق این امر بکار گرفتم.

وی افزود: علیرغم کمبود بودجه و اعتبارات؛ توسعه و گسترش نهادهای مدنی، تلاش برای توسعه فرهنگ و هنر، جذب سرمایه گذاری، اختصاص بیش از ۷۰ درصد بودجه و اعتبارت به بخش روستایی، توجه به توسعه کشاورزی، آبگیری سد چراغ ویس بهره برداری از چند پروژه زیرساختی و... از دیگر اقدامات کاری بود.

وی در پایان سخنان خود بابیان اینکه هسته شهری استان کردستان را سه شهرستان سقز، سنندج و بیجار شکل داده اند گفت: مایه افتخار است برایم که در شهر بیجار مشغول خدمت هستم.

سپس معاون جدید استاندار و فرماندار ویژه شهرستان سقز با بیان اینکه، خدمتگزاری بی دریغ یک رحمت است و باید مثل جان از آن حفاظت کرد، گفت: از حسن نیت و اعتماد مسئولان به بنده تشکر می کنم.

کامیل کریمیان با اشاره به حضور جمع زیادی از افراد در این مراسم تصریح کرد: حضور این جمع از طیف های مختلف مانند رنگین کمان زیبایی است که می درخشد و این حضور گامهایم را برای خدمت به مردم پرشتاب تر خواهد کرد.

وی بیان کرد: با این حضور، قوت قلب گرفتم و مکلف هستم و وظیفه دارم که برای خدمت به وطن به جد تلاش کنم.

وی تصریح کرد:انتصاب نیروهای بومی،  جوان و اهل سنت برای مناصب مدیریتی از مطالبات مردم و جزو سیاست های دولت تدبیر و امید است.

کریمیان با بیان اینکه، سقز از بیکاری و آسیب های اجتماعی می نالد، تاکید کرد:با تمام توان و بهره گیری از ظرفیت های شهرستان سقزو ظرفیت مرزی و جذب سرمایه گذاران، اتمام پروژه های نیمه تمام برای توسعه پایدار شهرستان تلاش خواهم کرد.

وی با اشاره به وضع اقتصادی کشور، یادآور شد: ایجاد بذر امید در دل مردم خدمتی بس بزرگ است که همه مسئولان شهرستان باید به آن توجه و اهتمام جدی داشته باشند.

کریمان اظهار داشت: سقز از بیکاری و آسیب های اجتماعی می نالد، با تمام توان و بهره گیری از موقعیت ژئوپولتیکی، پتانسیل های سقز و ظرفیت مرزی برای توسعه شهرستان تلاش خواهیم نمود.

در پایان ضمن تقدیر از زحمات و تلاش های ورمقانی فرماندار پیشین سقز، کامیل کریمیان رسما به عنوان فرماندار ویژه سقز معرفی شد.