سرویس سوریه
انتشار:  چهارشنبه 25 مهر 1397  ::  23:06   

کمک بی سابقه سعودی ها به ارتش دموکراتیک سوریه همزمان با اوج گرفتن مسئله مفقود شدن روزنامه نگار منتقد عربستان

سرویس سوریه - همزمان با سفر مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا به عربستان سعودی و ترکیه پیرامون مسئله جمال خاشقچی عربستان سعودی حمایت 100 میلیون دلاری را که در راستای مبارزه با گروه تروریستی داعش متعهد شده بود را به حساب های آمریکایی واریز کرده است.

به گزارش کردپرس، همزمان با سفر مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا به عربستان سعودی و ترکیه با محوریت بررسی و تحقیق پیرامون پرونده جمال جاشقچی، روزنامه نگار مفقود شده منتقد آل سعود، و واکنش های شدید بین المللی علیه این موضوع که بیشتر ریاض را هدف قرار می دهد؛ عربستان سعودی کمک بی سابقه ای را به ارتش دموکراتیک سوریه در مبارزه با گروه تروریستی دولت اسلامی عراق و شام (داعش) صورت داده است.

بر اساس خبری که در نیویورک تایمز به چاپ رسیده است، عربستان سعودی حمایت 100 میلیون دلاری را که در راستای مبارزه با گروه تروریستی داعش متعهد شده بود را به حساب های آمریکایی واریز کرده است.

این انتقال پول در حالی صورت می گیرد که مایک پمپئو برای تحقیق پیرامون مسئله خاشقچی به عربستان سعودی و ترکیه سفر کرده است که به گفته بسیاری از کارشناسان و تحلیل گران سیاسی این زمانبندی به طور حتم یک تصادف نیست.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#سوریه
#آمریکا