سرویس ترکیه
انتشار:  چهارشنبه 25 مهر 1397  ::  23:16   

مهمترین تحولات روز چهارشنبه 25/7/1397 در ترکیه

سرویس ترکیه – نگاهی به مهمترین تحولات روز چهارشنبه 25 مهر 1397 در کشور ترکیه می اندازیم

  • حکومت ترکیه درخواست گزارشگر کمیسیون اروپایی، برای دیدار با صلاح الدین دمیرتاش را رد کرد

حکومت ترکیه درخواست رسمی کتی پری گزارشگر ترکیه پارلمان اروپا برای دیدار با صلاح الدین دمیرتاش، رئیس مشترک سابق دربند حزب دموکراتیک خلق ها را رد کرده است.

  • گفتگوی برانسون با شبکه تلویزیون ABC آمریکا:سال هایی که در ترکیه بودم هیچ فعالیت سیاسی نداشتم

کشیش برانسون که بعد از آزادی از زندان ترکیه در 12 اکتبر به کشورش آمریکا بازگشته است در گفتگوی اختصاصی از تلویزیون ABC آمریکا عنوان کرده است: سال هایی که در ترکیه بودم هیچ فعالیت سیاسی نداشتم

  • اعزام کاروان نظامی بزرگ ارتش ترکیه به ادلب

یک کاروان بزرگی از تانک ها، نیروهای ویژه ارتش و خودروهای زرهی ارتش ترکیه با عبور از مرز باب الهوا، در شمال ادلب وارد خاک سوریه شده و به سمت مرکز ادلب حرکت کرده است.

  • در حاشیه پرونده جمال خاشقچی: وزیر امور خارجه آمریکا وارد آنکارا شد/ سرکنسول عربستان سعودی در استانبول ترکیه را به مقصد عربستان ترک کرد

پیش از ورود مایک پمپئو به آنکارا بر اساس اطلاعات به دست آمده، محمد العتیبی سرکنسول عربستان سعودی در استانبول، ساعت 17.00 روز گذشته به وقت محلی ترکیه، استانبول را به مقصد عربستان ترک کرد.

  • سرکنسول عربستان در استانبول برکنار شد

به دلیل تخلفات صورت گرفته در پرونده جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد بن سلمان و انجام تحقیقات در این باره ، سرکنسول عربستان از مقام خود برکنار شده است.

  • وزیر امور خارجه آمریکا با رجب طیب اردوغان در فرودگاه آنکارا دیدار کرد

مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا که برای تحقیق و تفحس پیرامون مسئله ناپدید شدن جمال خاشقچی به آنکارا سفر کرده است با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه و هیئت همراه وی دیدار و گفتگو کرده است.

  • وزیر امور خارجه ترکیه: بعد از منبج نوبت به سایر مناطق شرق فرات خواهد رسید

مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در پی دیدار با مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا در آنکارا در مصاحبه مطبوعاتی شرکت کرده و در اظهاراتی عنوان کرده است: بعد از منبج نوبت به سایر مناطق شرق فرات خواهد رسید

  • گزارشگر کمیسیون اروپا با خانواده صلاح الدین دمیرتاش در دیاربکر دیدار کرد

کتی پری گزارشگر کمیسیون اروپا در خصوص ترکیه که برای تهیه گزارش 2018 ترکیه به این کشور آمده است در دیاربکر با خانواده و وکلای صلاح الدین دمیرتاش دیدار و گفتگو کرده است.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه