انتشار:  پنج‌شنبه 26 مهر 1397  ::  11:56   

وزیر دادگستری ترکیه:

اردوغان در شرق و جنوب شرق ترکیه اهمیت زیادی دارد

سرویس ترکیه - عبدالحمید گل، وزیر دادگستری ترکیه در اظهاراتی با اشاره به انتخابات شهرداری ها در ترکیه عنوان کرده است: رجب طیب اردوغان در شرق و جنوب شرق ترکیه یک اهمیت بسیار بزرگی دارد

به گزارش کردپرس به نقل از تلویزیون NTV، عبدالحمید گل، وزیر دادگستری ترکیه در اظهاراتی با اشاره به انتخابات شهرداری ها در ترکیه عنوان کرده است: رجب طیب اردوغان در شرق و جنوب شرق ترکیه یک اهمیت بسیار بزرگی دارد، همانگونه که حزب عدالت و توسعه در این منطقه اهمیت بسیار زیادی دارد. آن منطقه یک بخش از ترکیه است و حزب عدالت و توسعه نیز حزب تمام ترکیه است، در آنجا بهترین نتایج را کسب خواهیم کرد.

وی در ادامه اظهارات خود با اشاره به پرونده جمال خاشقچی، روزنامه نگار مفقود شده منتقد آل سعود نیز گفت: پرونده را به شکل بسیار حساس با رعایت تمام اصول حقوق بین المللی پیش می بریم. روند تحقیقات از سوی دادستان کل استانبول در حال پیگیری است. باید این مسئله را نیز در ذهن داشت که روند تحقیقات محرمانه است. جبهه سیاسی از آغاز این روند به شکل شفاف و آشکاری روند را مشاهده کرده اند. ساختمان کنسولگری یک کشور مانند جاهای دیگر نیست. در تفاهم نامه وین چگونگی برخورد با کنسولگری ها اشاره شده است. ما بر اساس این تفاهم نامه حرکت می کنیم.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه