انتشار:  پنج‌شنبه 26 مهر 1397  ::  11:56   

روزنامه «العربی الجدید» لندن:

بازگرداندن منصب معاون نخست وزیر عراق در کابینه جدید محتمل است

سرویس عراق و اقلیم کردستان- روزنامه «العربی الجدید» لندن از توافق بین احزاب سیاسی در عراق برای  بازگرداندن منصب معاون نخست وزیر عراق در کابینه جدید این کشور خبر داد.

به گزارش کردپرس، روزنامه « العربی الجدید» بابیان اینکه عادل عبدالمهدی نخست وزیر مکلف عراق روز یکشنبه یا دوشنبه آینده کابینه  ناقص خود را به مجلس عراق معرفی خواهد کرد، گفت: براساس توافق بین احزاب سیاسی در عراق، بازگرداندن  منصب معاون نخست وزیر عراق  همانند دوران نخست وزیری نوری المالکی در این کابینه محتمل است.

این روزنامه افزود: کابینه جدید عبدالمهدی براساس توافق با احزاب سیاسی در عراق متشکل از 10 وزیر خواهد بود که از ائتلاف های شیعه  اصلاح و بازسازی(محور مقتدی صدر و حیدر العبادی)  و سازندگی (محور هادی العامری و نوری المالکی) خواهند بود.

روزنامه «العربی الجدید»  همچین نوشت: دولت عبدالمهدی احتمالا" از نظام سهمیه بندی به شیوه ای جدید استفاده  خواهد کرد و برخی از وزرای اهل سنت ، شیعه و اقلیت ها نیز در آن تحت عنوان وزرای تکنوکرات و مستقل  به کار گرفته خواهند شد.

این روزنامه به نقل از یک منبع سیاسی عراقی که به نام او اشاره نکرده است ، افزود: احتمالا" وزرای برق ،شهرداری ها، مسکن، نفت، تجارت، ترابری، ارتباطات ،آموزش و پرورش ، آموزش عالی و چند وزیر دیگر از مجلس نمایندگان رای اعتماد خواهند گرفت.