سرویس اقلیم کردستان
انتشار:  پنج‌شنبه 26 مهر 1397  ::  12:46   

گفتگوهای اتحادیه میهنی با اعراب و ترکمان‌های کرکوک برای فعال‌سازی شورای استانی

سرویس عراق و اقلیم کردستان- جانشین مسئول شاخه اتحادیه میهنی کردستان اعلام کرد که این حزب گفتگوهایی را با طرف های عرب و ترکمن کرکوک، به منظور فعال سازی شورای استان آغاز کرده است.

به گزارش کردپرس، روند ملا محمود در گفتگو با رادیو کردی زبان نوا، گفت که اتحادیه میهنی کردستان، طی یک سال گذشته تلاش بسیاری را برای جلب همکاری احزاب کردستانی و فعال سازی شورای استانی کرکوک و انتخاب استاندار جدید انجام داده، اما در این راستا با عدم همکاری احزاب اقلیم کردستان، به ویژه حزب دمکرات مواجه شده است.

جانشین مسئول شاخه اتحادیه میهنی کردستان، افزود که این حزب با تکیه بر نتایج انتخابات مجلس عراق در کرکوک که طی آن اتحادیه میهنی بیشترین میزان آرا را به دست آورد، برای اجرای خواست مردم کرکوک و عادی سازی وضعیت آن، تلاش می کند و در این راستا در پی نتیجه بودن مذاکرات با طرف های کردستانی، گفتگوهای جدی با اعراب و ترکمان های کرکوک آغاز کرده است.

وی تأکید کرد که گفتگوهای انجام شده میان اتحادیه میهنی و اعراب و ترکمان های کرکوک برای عادی سازی وضعیت کرکوک بسیار مثبت بوده و پیش بینی می شود که نتایج مفیدی نیز به دنبال داشته باشد.

روند ملا محمود خاطرنشان ساخت که لازم است کرکوک از شرایط امنیتی و اداری مناسبی بهره‌مند شده و توسط ساکنین آن اداره شود و مردم کرکوک خود در مورد استاندار و دیگر مناصب کلیدی و حاکمیتی آن، تصمیم گیری کنند.

برچسب‌ها:
#عراق
#اقلیم کردستان
#اتحادیه میهنی
#کرکوک