سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  پنج‌شنبه 26 مهر 1397  ::  15:58   

لاوروف: آمریکا عناصر داعش را از سوریه به عراق و افغانستان منتقل می‌کند

سرویس عراق و اقلیم کردستان - وزیر خارجه روسیه تاکید کرد که نیروهای آمریکایی در سوریه، عناصر تروریستی داعش را به عراق و افغانستان منتقل می کنند و این مسئله باعث نگرانی کشورش شده است.

به گزارش کردپرس، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه امروز (پنج شنبه) در مصاحبه با بخش فرانسوی شبکه خبری آر تی این کشور و روزنامه لوفیگارو و هفته نامه پاری مچ فرانسه اعلام کرد که کشورش نسبت به حقایقی نگران است که ثابت می کنند نیروهای آمریکایی مستفر در سوریه، عناصر مسلح گروه تروریستی داعش را از این کشور به عراق و افغانستان انتقال می دهند.

لاوروف در این باره تصریح کرد: حقایقی را که نشان دهنده اقدام آمریکایی ها در انتقال عناصر داعش به عراق و افغانستان است را به دست آورده ایم، از واشنگتن و نهادهای بین المللی ذی ربط درخواست کردیم که در این باره توضیح دهند.

وزیر خارجه روسیه ضمن تاکید بر این که دلیل نگرانی کشورش از این اقدام نیروهای آمریکایی در سوریه این است که گمانه زنی ناظران زیادی در رابطه با پروژه تبدیل افغانستان به پایگاه جدید داعش را تایید می کند، همچنین اظهار داشت: عناصر داعش در تلاش هستند به طور مشخص در شمال افغانستان و در نزدیکی کشورهای دارای هم پیمانی و شراکت راهبردی با ما در منطقه آسیای مرکزی مستقر شوند.

برچسب‌ها:
#عراق
#سوریه
#لاوروف
#داعش
#افغانستان