سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  جمعه 27 مهر 1397  ::  17:23   

نماینده ائتلاف سازندگی در مجلس عراق:

مجلس عراق به توافقنامه ای با ترکیه در خصوص پ.ک.ک پایان خواهد داد

سرویس عراق و اقلیم کردستان - نماینده ائتلاف سازندگی در مجلس عراق با اشاره به تداوم بمباران  مناطق شمالی عراق از سوی ترکیه، گفت: یکی از اولویت های مجلس جدید عراق  لغو  توافقنامه بین رژیم پیشین این کشور با ترکیه در خصوص حملات ترکیه به عناصر پ.ک.ک در عراق است.

 

 

 

به گزارش کردپرس، عبدالهادی موحان در گفتگو با خبرگزاری «المعلومه» افزود: ترکیه بر اساس یک توافقنامه پیشین با رژیم سابق عراق به بمباران مواضع حزب کارگران «پ.ک.ک»  در خاک عراق ادامه می دهد، لذا یکی از اولویت های مجلس  این کشور  ملزم کردن ترکیه به توقف این بمباران ها یا پناه بردن به سازمان ملل متحد در این خصوص است.

موحان با محکوم کردن اینگونه اقدامات ترکیه افزود: مجلس نمایندگان به مناقشه  توافقنامه امضاء شده بین ترکیه و رژیم پیشین عراق و همه توافقنامه های امضاء   شده با کشورهای  جهان خواهد پرداخت.

وی با تاکید  بر ضرورت اتخاذ تصمیماتی از سوی نخست وزیر جدید عراق و وزیر خارجه این کشور برای پایان دادن به دخالت های ترکیه و مناقشه این موضوع از سوی  فرماندهان امنیتی افزود: اگر بمباران های ترکیه در شمال عراق ادلمه یابد، بغداد از سازمان ملل متحد خواستار انجام اقدامات لازم علیه ترکیه به دلیل  نقض حاکمیت عراق خواهد شد.

 

برچسب‌ها:
#عراق
#عبدالمهدی موحان
#ائتلاف سازندگی
#مجلس عراق
#توافقنامه حمله به پ.ک.ک
#ترکیه
#رژیم پیشین