سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  جمعه 27 مهر 1397  ::  23:51   

اهداف سفر هیئت حزب دمکرات کردستان به بغداد

سرویس عراق و اقلیم کردستان- مسئول روابط حزب دمکرات کردستان اعلام کرد هیئت این حزب به هدف گفتگو در مورد روابط اربیل و بغداد و چگونگی تشکیل دولت جدید عراق به بغداد سفر کرده است.

به گزارش کردپرس،علی حسین در گفتگو با سایت رسمی حزب دمکرات کردستان، گفت که هیئت حزب دمکرات به ریاست نیچروان بارزانی نخست وزیر اقلیم کردستان با هدف گفتگو در مورد روابط اربیل و بغداد و چگونگی تشکیل دولت جدید عراق، به بغداد سفر کرده و این اقدام وی به عنوان معاون رهبر حزب دمکرات کردستان، می تواند گفتگو با مقامات دولت مرکزی عراق را تسهیل کند.

مسئول روابط حزب دمکرات کردستان با اشاره به اینکه این حزب در انتخابات پارلمانی اخیر اقلیم کردستان، بیشترین میزان آرا را کسب کرده است، گفت که این حزب در مقایسه با دیگر احزاب عراقی نیز بیشترین میزان رأی و کرسی های مجلس عراق را نیز به دست آورده و دارای جایگاهی ویژه و تأثیرگذار است.

وی افزود که حزب دمکرات برای تشکیل جبهه متحد کردستانی در مجلس عراق تلاش می کند و در این خصوص با احزاب اقلیم نیز گفتگو می کند و گفت که این حزب درهای گفتگو با دیگر احزاب را نیز گشوده اما  تأکید می کند که این گفتگو و همکاری با احزاب باید بر اساس زیربنایی مستحکم انجام نشود، نه اینکه توافقاتی صورت گرفته و در آینده مسیر توافق تغییر یافته و در جهت عکس آن عمل شود.

 

 

برچسب‌ها:
#عراق
#اقلیم کردستان