سرویس جهان
آخرین خبرهای جهان
انتشار:  شنبه 28 مهر 1397  ::  13:18   

نماینده حزب دموکراتیک خلقها در پارلمان ترکیه:

HDP به دنبال تشکیل جبهه مشترک در سراسر ترکیه است

سرویس جهان- موسی فاریس اوغلولاری، نماینده کردهای ترکیه در پارلمان این کشور می گوید حزب کردگرای دموکراتیک خلقها به دنبال ایجاد جبهه مشترک در سراسر ترکیه برای مقابله با نظام فعلی حاکم در ترکیه است.

 

به گزارش کردپرس، موسی فاریس اوغلولاری، نماینده مردم دیاربکر در پارلمان ترکیه به سایت اوپن دموکراسی گفته است حزب دموکراتیک خلقها یا HDP معتقد به تمرکززدایی در نظام حاکمیتی در ترکیه است و آن را استعماری می خواند.

وی می گوید یکی از اهداف سیاسی اصلی حزبش تلاش برای ایجاد جبهه مشترکی از تمام جنبش های سیاسی ترکیه متشکل از کردها، اعراب و ترکها جهت مقابله با نظام کنونی این کشور است.

موسی فاریس اوغلولاری می گوید کردها نمی خواهند با گسترش ایده تمرکززدایی درنظام ترکیه، ایده کردستانی کردن ترکیه را دنبال کنند.

نماینده حزب دموکراتیک خلقها می گوید رجب طیب اردوغان می گوید که مسئله کردها را حل کرده است اما این مسئله حل نشده و او می خواهد از طریق خفقان و سرکوب این مسئله را حل کند.

موسی فاریس اوغلولاری، از جنبش کردی به خاطر عملکرد نامطلوب آن در جریان محاصره برخی مناطق کردنشین جنوب شرق ترکیه از سوی نیروهای نظامی این کشور و کشته شدن تعداد زیادی از شهروندان عادی انتقاد کرد.

کد خبرنگار: 40101

برچسب‌ها:
#ترکیه
#کردها
#حزب دموکراتیک خلقها