سرویس کردستان
انتشار:  شنبه 28 مهر 1397  ::  14:52   

فروش 1.5 میلیارد تومانی هشتمین نمایشگاه کتاب کردستان

سرویس کردستان-  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان گفت: رقم فروش ک در هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب به 1.5  میلیارد تومان بالغ شده است.

به گزارش کرد پرس ، جلال قلعه‌شاخانی در جمع خبرنگاران رسانه‌های جمعی کردستان با بیان اینکه امسال شاهد استقبال چشمگیری از مردم استان در هشتمین نمایشگاه کتاب استانی بودیم به طوریکه مردم 1.5  میلیارد تومان  کتاب در این نمایشگاه به فروش رفت، گفت:  مهرماه امسال سنندج میزبان ناشران داخلی و خارجی کشور در هشتمین نمایشگاه کتاب بود، در این نمایشگاه 85 هزار عنوان کتاب در 230 غرفه در معرض دید علاقمندان و دوستداران کتاب قرار گرفت.

وی  افزود: برپایی نمایشگاه‌های کتاب در استان کردستان همواره مورد استقبال مردم بوده بگونه‌ای که با برپایی هر نمایشگاه شاهد قرار گرفتن کتاب در سبد خانوارهای کردستانی بوده‌ایم که گام ارزشمندی برای تقویت فرهنگی استان و کمک به افزایش سرانه مطالعه به شمار می‌رود.

رئیس ستاد برگزاری هشتمین نمایشگاه استانی کتاب کردستان با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه‌های استانی کتاب از جمله اقدامات مهم معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در زمینه توسعه فرهنگ مطالعه و امکان دسترسی آسان به کتاب است، اضافه کرد: میزان بازدید و استقبال مردم‌ استان‌ از نمایشگاه‌ کتاب به گونه‌ای بود که در بعضی از روزها ساعت بازدید آن تمدید شد.

قلعه شاخانی، استقبال از نمایشگاه کتاب را نشان دهنده فرهنگ کتاب و کتابخوانی در استان و اهمیت رویدادهای فرهنگی دانست و اعلام کرد: این دوره از نمایشگاه کتاب استانی با شرکت 364 ناشر و نمایندگی داخلی، 52 ناشر و نمایندگی لاتین و  8 ناشر اقلیم برپا شد.

وی کتاب کردستان خاطر نشان کرد: در هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب استان کردستان 73 هزار و 500 عنوان کتاب از ناشران داخلی و هشت هزار و 400 عنوان کتاب از ناشران بین‌الملل و 2 هزار 800 عنوان کتاب از اقلیم کردستان عراق به دوستداران یار مهربان عرضه شد.

قلعه شاخانی با بیان اینکه نشست‌های متعددی نیز در این نمایشگاه برپا شد، عنوان کرد: آسیب شناسی تواریخ کردی، اسناد و نسخ خطی کردستان، ادبیات کردی نقد و ترجمه، زبان کوردی و گویش‌ها، بازار نشر کتاب و مطبوعات و ادبیات کودک و نوجوان از جمله نشست‌های تخصصی هشتمین نمایشگاه کتاب استان بود که با حضور هیئت علمی نمایشگاه و صاحب نظران و اصحاب فرهنگ و هنر و اساتید و هیئت علمی دانشگاه‌ها برگزار شد.