سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  شنبه 28 مهر 1397  ::  15:17   

از سوی یکی از فرماندهان پیشمرگ حزب دمکرات کردستان؛

درخواست از نیروهای عراقی برای خروج مسالمت آمیز از کرکوک

سرویس عراق و اقلیم کردستان – یکی از فرماندهان نیروی پیشمرگ وابسته‌ به‌ حزب دمکرات کردستان (پارتی) از نیروهای عراقی درخواست کرد، به‌ شیوه‌ ای مسالمت آمیز کرکوک را ترک کنند.
 

به‌ گزارش کردپرس، کردستان 24 شبکه‌ تلویزیونی وابسته‌ به‌ مسرور بازرانی از رهبران حزب دمکرات کردستان از درخواست یکی از فرماندهان پیشمرگ وابسته‌ به‌ این حزب از نیروهای عراقی در کرکوک برای خروج مسالمت آمیز از کرکوک خبر داد.

نوری محمد علی مسئول نیروهای پیشمرگ محور غرب کرکوک که‌ سال جاری میلادی از سوی حزب دمکرات کردستان در این سمت منصوب شد در گفتگو با کردستان 24 گفت: نیروی پیشمرگ مدافع و حافظ کرکوک و ساکنان آن است و لازم است که‌ نیروهای غریبه‌ از کرکوک عقب نشینی کنند.

وی افزود: نیروی پیشمرگ خواستار بازگشت مسالمت آمیز به‌ مناطق خد در کرکوک است، زیرا حضور نیروی پیشمرگ در آلتون کوپری در شمال غربی استان کرکوک به‌ این معنی نیست که‌ این منطقه‌ مرز محسوب می شود، بلکه‌ ما خواستار اجرایی شدن ماده‌ 140 و بازگشت نیروی پیشمرگ به‌ کرکوک هستیم.

این مقام نظامی حزب دمکرات کردستان در پایان گفت: نیروی پیشمرگ مدافع کرکوک بوده‌ است و لازم است نه‌ تنها کردها، بلکه‌ دیگر طیف ها نیز درخواست بازگشت این نیرو را مطرح کنند و لازم است نیروهایی هم که‌ با این استان آشنایی ندارند از کرکوک عقب نشینی کنند.

پس از 16 اکتبر 2017 و بازگشت نیروهای عراقی به‌ کرکوک و دیگر مناطق مورد مناقشه‌ شمال عراق، نیروهای نظامی و امنیتی کرد به‌ طور کامل از این مناطق عقب نشینی کردند و طی یک سال اخیر مقامات نظامی و سیاسی کُرد درخواست بازگشت نیروهای پیشمرگ را مطرح کرده‌ اند که‌ این درخواست ها از سوی مقامات اداری کرکوک و همچنین مقامات دولت مرکزی رد شده‌ است.