انتشار:  شنبه 28 مهر 1397  ::  15:22   

هشدار امنیتی پس از وقوع انفجار در برابر یک مسجد سنی در جنوب عراق

سرویس عراق و اقلیم کردستان- رئیس کمیته امنیتی شورای یکی از شهرستان های جنوب عراق از وقوع انفجار در برابر یک مسجد اهل سنت در مرکز این شهرستان خبر داد.

به گزارش کردپرس، مهدی ریکان، رئیس کمیته امنیتی شورای شهرستان الزبیر در غرب استان بصره در جنوب عراق در گفت‌وگو با رادیو المربد اعلام کرد که یک بمب صوتی دست ساز جاسازی شده از سوی افراد ناشناس در ورودی مسجد خالد بن ولید در منطقه الجاهزه در مرکز این شهرستان که متعلق به اهل تسنن می باشد، منفجر شده است.

ریکان ضمن اعلام این که انفجار مذکور تلفات جانی و مادی نداشته، تأکید کرد که نیروهای امنیتی با حضور در محل وقوع حادثه، تحقیق در این باره را آغاز و اقدامات لازم برای شناسایی دلایل آن اتخاذ کردند.

رئیس کمیته امنیتی شورای الزبیر ضمن هشدار نسبت به پیامدهای منفی حمله اخیر بر امنیت این شهرستان و کل استان بصره، نسبت به واکنش متقابل و سوء استفاده از وضعیت امنیتی نابسامان جهت هدف قرار دادن شهروندان در زیارت اربعین و مسجد شیعیان ابراز نگرانی کرد.

ریکان ضمن تأکید بر ضرورت افزایش تلاش اطلاعاتی و مشارکت و همکاری شهروندان برای حفظ امنیت و ثبات شهر خود و جلوگیری از اقدام دشمنان و جنایتکاران برای هدف قرار دادن آن، از نهادهای امنیتی نیز درخواست کرد که در اتخاذ اقدامات لازم در رابطه با تحقیقات منجر به شناسایی عوامل انفجار و تحویل آن‌ها به نهاد قضایی سرعت عمل داشته باشند.

برچسب‌ها:
#عراق
#انفجار
#ترور