سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  سه‌شنبه 1 آبان 1397  ::  19:48   

جماعت اسلامی نتوانست در مورد شرکت در دولت اقلیم کردستان تصمیم گیری کند

سرویس عراق و اقلیم کردستان- شورای رهبری حزب جماعت اسلامی کردستان، امروز در نشست خود نتوانست در مورد شرکت در دولت جدید اقلیم کردستان و یا فعالیت به عنوان اپوزیسیون در اقلیم، تصمیم گیری کند.

به گزارش کردپرس، حزب جماعت اسلامی کردستان که در انتخابات دوره پنجم پارلمان کردستان، با کاهش آرا  و کرسی های خود مواجه شده و با تاکید بر اینکه در این انتخابات تقلب گسترده روی داده، حاضر به قبول نتایج نشده، امروز سه شنبه 1 آبان/23 اکتبر، نشستی را در سطح رهبری، به منظور تصمیم گیری در مورد این انتخابات و شرکت و یا عدم شرکت در دولت جدید اقلیم برگزار کرد.

ریبوار حمد سخنگوی جماعت اسلامی در کنفرانسی خبری، پس از این نشست گفت که شورای رهبری نتوانسته در این نشست در مورد شرکت در دولت جدید اقلیم و یا فعالیت به عنوان اپوزیسیون در اقلیم، تصمیم گیری کند.

وی افزود که هنوز برای تصمیم گیری در مورد شرکت در دولت زود است و در آینده پس از گفتگوهای لازم در این مورد تصمیم گیری خواهد کرد.

حمد تاکید کرد که جماعت اسلامی دو حزب اتحاد اسلامی و حزب دمکرات را به تقلب گسترده در انتخابات پارلمان متهم کردە و این تقلب را به شدت محکوم و نیز از نحوه اعلام نتایج بدون توجه به نظر نمایندگان احزاب معترض در کمیسیون انتخابات اقلیم، انتقاد می کند.

وی اعلام کرد که این حزب در خصوص تقلب های انجام شده، در دادگاه اقلیم رسماً شکایات خود را ثبت کرده و در انتظار حکم دادگاه است.