سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  سه‌شنبه 1 آبان 1397  ::  20:16   

درخواست رئیس پارلمان عراق برای افزایش نیروهای امنیتی در مناطق آزادشده

سرویس عراق و اقلیم کردستان - رئیس پارلمان عراق ضمن محکومیت انفجار اخیر در شمال غرب این کشور، افزایش شمار نیروهای امنیتی و پلیس در مناطق آزاد شده از دست تروریست های داعش را خواستار شد.

به گزارش کردپرس به نقل از بغداد الیوم، محمد الحلبوسی، رئیس پارلمان عراق با صدور بیانیه ای، انفجار تروریستی صبح امروز (سه شنبه) در شهرستان القیاره در شرق استان نینوا در شمال غرب این کشور و کشته و زخمی شدن شماری از شهروندان غیر نظامی در نتیجه آن را محکوم کرد.

الحلبوسی در این بیانیه همچنین تاکید کرد که تکرار حوادث تروریستی در مناطق و شهرهای آزاد شده از دست گروه تروریستی داعش در عراق، اقدام فوری برای افزایش تلاش اطلاعاتی و وضع طرح های امنیتی جدید در راستای تضمین محافظت از شهروندان و تقویت ثبات در این مناطق را ایجاب می کند.

رئیس پارلمان عراق ضمن تکرار درخواست خود برای افزایش شمار نیروهای پلیس محلی و نهادهای امنیتی در شهرهای آزاد شده، از اهالی این شهرها نیز خواست که برای حفاظت از مناطق خود و ناکام گذاشتن طرح های تروریستی، بیشترین کمک را به سرویس های ذی ربط داشته باشد.

این در حالی است که پیشتر مرکز اطلاع رسانی امنیتی عراق از انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در القیاره خبر داده و یک منبع امنیتی نیز شمار قربانیان این حادثه تروریستی را چهار کشته و 22 زخمی اعلام کرد.

برچسب‌ها:
#عراق
#نینوا
#الحلبوسی
#نیروهای امنیتی
#مناطق آزادشده