سرویس اقلیم کردستان
انتشار:  چهارشنبه 2 آبان 1397  ::  07:57   

عضو شورای رهبری حزب دمکرات کردستان:

سهم احزاب از دولت جدید اقلیم کردستان بر اساس شمار کرسی‌های آنان است

سرویس عراق  و اقلیم کردستان- عضو شورای رهبری حزب دمکرات کردستان، تأکید کرد که دوران تقسیم 50-50 قدرت میان این حزب و اتحادیه میهنی کردستان پایان یافته و سهم احزاب از دولت جدید اقلیم کردستان بر اساس شمار کرسی های آنان در پارلمان کردستان است.

به گزارش کردپرس به نقل از شارپرس، هیمن هورامی که شخصیتی نزدیک به مسعود بارزانی رهبر حزب دمکرات محسوب می شود؛ طی سخنانی اعلام کرد که دوران تقسیم 50-50 قدرت و مناصب اقلیم کردستان، میان اتحادیه میهنی و حزب دمکرات به پایان رسیده است.

عضو شورای رهبری حزب دمکرات تأکید کرد که در دولت جدید اقلیم کردستان، شمار کرسی های همه احزاب و جریان های سیاسی معیار میزان سهم آنان از در دولت و مناصب حاکمیتی است.

وی خاطرنشان ساخت که اختلافات میان اتحادیه میهنی و حزب دمکرات در حدی نیست که  طرفین نتوانند به تفاهم میان خود دست یابند.

هیمن هورامی اعلام کرد که حزب دمکرات با آرای مردم در انتخابات دوره پنجم پارلمان کردستان، با احساس مسئولیت تعامل می کند و این آرا و اعتماد روی دهندگان خود را قربانی احزابی نمی کند که در دوره پیشین دولت اقلیم این حزب را از نیمه راه رها کردند.

لازم به ذکر است که حزب دمکرات در انتخابات دوره پنجم پارلمان کردستان با کسب 45 کرسی از مجموع 111 کرسی پارلمان بیشترین میزان کرسی را کسب کرده و در صدر احزاب شرکت کننده در انتخابات ایستاد.

برچسب‌ها:
#عراق
#اقلیم کردستان
#حزب دمکرات