سرویس جهان
آخرین خبرهای جهان
انتشار:  جمعه 11 آبان 1397  ::  23:47   

پژوهشگر شورای آتلانتیک:

فشارهای ترکیه بر کردهای سوریه و آمریکا ادامه خواهد داشت

سرویس جهان- دکتر آرون استین معتقد است فشارهای ترکیه بر نیروهای کرد سوریه در پی گلوله باران مواضع آنها ادامه داشته و آنکارا با ادامه فشار بر آمریکا، می خواهد به ایجاد کریدور امن در مرز خود با سوریه اقدام کند.

 

به گزارش کردپرس، مناطق مرزی سوریه با ترکیه در شمال این کشور، طی روزهای گذشته دستخوش تنش جدیدی بوده است چرا که نیروهای ترکیه در دو روز گذشته اقدام به گلوله باران مواضع نیروهای کرد سوریه در کوبانی و تل ابیض کرده اند.

نیروهای کرد سوریه متحد آمریکا در جنگ با داعش بوده و واشنگتن سلاح و مهمات در اختیار آنها قرارداده است. ترکیه کردهای سوریه را تهدیدی برای خود دانسته و خواهان رانده شدن آنها از مرزهای شمالی سوریه است.

آرون استین، پژوهشگر اندیشکده شورای آتلانتیک درباره هدف ترکیه از حملات اخیر به نیروهای کرد به روزنامه گاردین گفته است ترکیه با این اقدامات می خواهد آمریکا را به بیرون راندن نیروهای کرد از مرزهای ترکیه و جایگزین کردن آنها با نیروهای مورد حمایت ترکیه راضی کند.

وی افزود: این فشارها ادامه پیدا می کند و این گلوله بارانها زندگی را برای نیروهای کرد و آمریکا سخت خواهد کرد و باعث خواهد شد در واشنگتن مسئله چگونگی تعامل با ترکیه در این زمینه مطرح شود.

آمریکا در پی گلوله باران اخیر ترکیه در کوبانی و تل ابیض، نیروهای خود را به این منطقه روانه کرد اما منابع محلی به ایندیپندنت گفته است آنها فقط سی دقیقه حضور داشتند و پس از رفتن آمریکاییها، حملات ترکیه از سر گرفته شد.

این روزنامه و چند رسانه دیگر از جان باختن یک دختر 10 ساله و مجروح شدن چند خبرنگار محلی در جریان گلوله باران ترکیه خبر داده اند.

کد خبرنگار: 40101

برچسب‌ها:
#سوریه
#ترکیه
#کردها
#آمریکا
#کوبانی
#تل ابیض