انتشار:  شنبه 12 آبان 1397  ::  21:57   

گزارش؛

وداع تلخ مردم ایلام با فاتح شاخ شمیران

سرویس ایلام – امروز شنبه، مردم قدرشناس ایلام در مراسمی باشکوه با پیکر حاج حسین قادری وداع کردند و یاد و خاطره حماسه‌های فاتح شاخ شمیران را گرامی داشتند.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، حاج حسین قادری از فرماندهان دوران دفاع مقدس از استان ایلام است که از اولین گلوله دشمن تا سال‌های پس از جنگ خط مقدم را رها نکرد و در گمنامی و خوشنامی خود زندگی کرد.

او که در دوران جنگ به غضبان قادری شناخته می‌شد از اولین بمباران رژیم بعثی و آغاز جنگ تحمیلی در روستای گنجوان و تشکیل گروه‌های مقاومت مردم ایل بولی در جنگ حضور داشت.

قادری نوجوان بود که به عنوان دانش آموزی بسیجی در مدرسه فعالیت داشت و با علقه مذهبی بارزش در خنثی کردن افکار مارکسیستی و التقاطی گروهک ها در بین دانش آموزان بسیار فعال بود. یک تابستان که به منطقه جنگی اعزام شد و از نزدیک چرایی مبارزه را فهمید، درس را رها کرد و به عنوان پاسدار وظیفه و پس از گذراندن آموزش‌هایی به سپاه ایلام پیوست.

او چند سال در گردان 501 مقداد بود و پس از تشکیل گردان ویژه 502 امام حسین(ع) به این گردان پیوست. چیزی نگذشت که با مجروحیت شدید فرمانده گردان 502، قادری به اصرار همرزمانش وظیفه خطیر فرماندهی گردان 502 امام حسین (ع) را بر عهده گرفت و از آن پس به خطرناک‌ترین عملیات‌های برون استانی سپاه امیرالمؤمنین (ع) اعزام شد و هر بار با اتکا به فرماندهان گروهان و دسته‌ای که شجاعانه همراهش بودند، فاتح بود.

عملیات کربلای 10، عملیات نصر 4 و آن مقاومت جانانه در تپه دوقلو، عملیات والفجر10 که به شاخ شمیران معروف است و تک انهدامی قلاویزان از مهم‌ترین عملیات‌هایی بود که این فرمانده شجاع گردان 502 را رهبری کرد.

این فرمانده شجاع میهن پس از طی دوره کوتاهی از بیماری که به اذعان بسیاری از مطلعین از آثار شیمیایی عملیات والفجر10 بوده است، به طرزی ناباورانه بستری شد و تا اینکه در شامگاه اربعین 97 در بیمارستان بقیت اله تهران به دیدار معبود حقیقی شتافت و به خیل یاران شهیدش پیوست.

پیکر پاک این فرمانده صبور و بی‌حاشیه امروز شنبه در میان خیل عظیم مردم قدرشناس استان ایلام از میدان شهدای شهر ایلام تشییع شد. در این مراسم از تمام طوایف و قبایل استان شرکت کرده بودند و همرزمان دیروز و امروز حاج حسین در فراقش اشک حسرت می‌ریختند.

حجت الاسلام کریمی تبار، نماینده ولی فقیه و امام جمعه ایلام از خاطرات خود با او در خط مقدم جبهه مهران و چنگوله گفت و اذعان داشت: حاج حسین مخلص ،شجاع، ولایتمدار و  تکلیف‌گرا و از فرماندهانی بود که اقدام به موقع  و شجاعانه‌اش عالی بود.

وی تصریح کرد: هر رزمنده و جانبازی که در بین ماست سند افتخار ایران اسلامی و سند محکم استکبارستیزی است و غروب هر کدام از این ستاره‌‌های درخشان ثلمه‌ای است و امروز کسی را از دست دادیم که جایگزین‌اش به همین آسانی به دست نمی‌آید.