انتشار:  یک‌شنبه 13 آبان 1397  ::  07:39   

استاندار؛

ضرورت همکاری آموزش و پرورش و رسانه‌های استان در پیشگیری از اعتیاد در ایلام

سرویس ایلام- استاندار ایلام در نشست کمیته مبارزه با مواد مخدر استان خواست تا نسبت به اجرای طرح «نماد» پیگیری جدی‌تری صورت بگیرد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، قاسم سلیمانی اظهار داشت: وظیفه ذاتی آموزش و پرورش است تا با پیشگیری از اعتیاد اقدامات لازم برای سالم سازی جوانان و تربیت آنان انجام دهد.

وی خواستار اجرای طرح نماد در مدارس استان شد و گفت: این طرح مورد تایید وزارتخانه است و نقش مهمی در صیانت از نوجوانان و جوانان در برابر آسیب های اجتماعی دارد.

استاندار ایلام توضیح داد: این طرح سال ۹۵ با حمایت سازمان امور اجتماعی، شورای اجتماعی و فرهنگی و ۹ دستگاه اجرایی از جمله قوه قضاییه، سازمان برنامه و بودجه، بهزیستی و ناجا با توجه به آسیب‌های اجتماعی و با رویکرد پیشگیری از بروز آسیب تدوین و اجرا شده است که در مرحله اول مختص به کودکان و نوجوانانی است که در معرض آسیب‌های جدی هستند.

وی نقش دستگاه تعلیم و تربیت را در حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی حائز اهمیت دانست و گفت: آموزش و پرورش با پیشگیری از اعتیاد اقدامات لازم برای سالم سازی جوانان و تربیت آنان را انجام دهد.

استاندار ایلام تاکید کرد: وزارت آموزش و پرورش نیز بر اجرای طرح نماد تاکید دارد پس باید مجموعه آموزش و پرورش استان این پروژه را بطوری جدی دنبال کنند.

سلیمانی دشتکی افزود: هرچه نسل جدید را در برابر این آسیب ها مصون سازی کنیم، آینده کشور روشن تر و نظام با سرعت بیشتری در مسیر پیشرفت حرکت خواهد کرد.

وی خطر مواد مخدر و بویژه مخدرهای صنعتی را گوشزد کرد و بر لزومک همراهی تمامی ارگان های مسئول برای خشکاندن این بلای خانمان سوز تاکید کرد.

استاندار ایلام تاکید کرد: آموزش و پرورش و رسانه ها باید با فرهنگ سازی در مدرسه و فضای مجازی آگاهی لازم در خصوص مضرات مواد مخدر را انجام و همچون انجمن دانش آموزی و کمیته های ورزشی، کانون های همیاران برای پیشگیری از ابتلا به مواد مخدر تدوین دهند.

به گزارش کردپرس، دکتر فهد کمالوندی، دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر ایلام نیز در این جلسه به ارایه گزارشی از اقدامات انجام گرفته در زمینه پیشگیری از مواد مخدر پرداخت و گفت: از 13 شاخص مواد مخدر و جرائم مرتبط در وضعیت مطلوب قرار داریم.