سرویس جهان
آخرین خبرهای جهان
انتشار:  یک‌شنبه 13 آبان 1397  ::  11:13   

ناظر مسائل روسیه:

موضع روسیه در قبال حمله ترکیه به کردهای سوریه خنثی است

سرویس جهان- مامیکو بابائیان معتقد است روسیه نمی خواهد تنش دیگری با ترکیه ایجاد شود به همین دلیل خود را درگیر مسئله حمله ترکیه به کردهای سوریه نمی کند.

 

به گزارش کردپرس، ارتش ترکیه در چند روز گذشته مواضع نیروهای کرد سوریه را در شرق رود فرات هدف قرار داده است. این کشور گفته است نیروهای کرد باید مناطق هم مرز با ترکیه را ترک کنند. نیروهای آمریکا نیز در مرز سوریه با ترکیه حضور دارند و به نیروهای کرد سوریه در مبارزه با داعش کمک کرده اند.

روسیه با وجود ساقط شدن جنگنده این کشور در سوریه از سوی ارتش ترکیه، رابطه خود را با آنکارا بهبود بخشید و با همراهی این کشور  طرح هایی را در مناطق شمال غربی سوریه اجرا کرده است. روسیه پیش از این، از وارد شدن کردها به مذاکرات صلح سوریه حمایت کرده است.

مامیکو بابائیان، ناظر مسائل روسیه به نشریه وستنیک قفقازا گفته است روسیه خود را درگیر اختلافات ترکیه با کردها نخواهد کرد و بی طرفی را در حملات اخیر ترکیه به کردهای سوریه انتخاب خواهد کرد.

وی افزود: روسیه هیچ وظیفه ای در قبال کردهای سوریه ندارد و از طرفی نمی خواهد بار دیگر با ترکیه اختلاف پیدا کند.

این کارشناس مسائل ترکیه معتقد است روسیه قصد ندارد دورتر از پایگاه های خود در غرب سوریه فعالیتی داشته باشد زیرا مناطق شرق سوریه  در حوزه مسئولیت ائتلاف ضدداعش قرار دارند.

او بر این باور است که کردهای سوریه نمی توانند همزمان در دو جبهه هم با ترکیه و هم با دولت سوریه وارد نبرد شوند، بنابراین، بهترین سناریو برای آنها ائتلاف با دولت مرکزی سوریه است.

کد خبرنگار:40101

برچسب‌ها:
#سوریه
#کردها
#ترکیه
#روسیه